Filmy, które pomogą Ci pozytywnie nastawić się na nowy rok

Filmowy zestaw startowy na 2020 rok
fot. materiały prasowe

Styczeń to dobry miesiąc, aby poświęcić trochę czasu na refleksję nad samym sobą. Początek roku zazwyczaj jest dla każdego z nas pretekstem do postanowień i zmian. Niektórzy potrzebują motywacji i pomysłów na nowe cele, inni zaś pragną pozytywnej dawki energii. Przedstawiamy filmowy zestaw startowy na 2020 rok!

Amelia (2001)

Amelia to dziewczynka, która przez nadopiekuńczość rodziców była izolowana od zabaw z rówieśnikami oraz normalnej nauki w szkole. Nietypowe dzieciństwo sprawia, że dziewczyna ma bardzo bogatą wyobraźnię. Gdy dorosła, rozpoczęła pracę w małej kawiarni i na pozór wiedzie bardzo normalne, spokojne życie. Pewnego dnia znajduje pudełko pełne pamiątek z dzieciństwa pewnego małego chłopca. Postanawia odnaleźć już zapewne dorosłego mężczyznę. Gdy niemalże niemożliwe poszukiwanie kończy się sukcesem, a Amelia widzi ogromną radość wspomnianego wcześniej mężczyzny, zauważa, że pomaganie innym jest tym czego najbardziej pragnie w życiu. Pewnie w obecnie panującym czasie wszyscy zastanawiamy się, co zrobić, aby rok 2020 był udany? Może wystarczy znaleźć magię i szczęście nawet w najprostszych momentach? Film Amelia powinien być obowiązkowo na filmowej liście każdego, kto potrzebuje zastrzyku optymizmu.

Szczęśliwego Nowego Roku (1975)

Komedia w reżyserii Eldara Riazanowa jest jedną z najbardziej lubianych w Rosji. Akcja filmu rozgrywa się w sylwestrową noc. Grupa przyjaciół udaje się do ruskiej łaźni, gdzie nieskąpo częstują się alkoholem. Główny bohater – Żenia Łukaszyn wsiada do złego samolotu, po czym przylatuje do Leningradu. Będąc pewnym, że wciąż znajduje się w Moskwie dociera do mieszkania pod tym samym adresem co jego własne. Co dziwne, do drzwi pasuje także klucz, którego używa w rodzinnym mieście. Półnagiego mężczyznę znajduje właścicielka mieszkania – Nadia. Cała sytuacja doprowadza do rozpadu związku kobiety z jej partnerem – Ippolitem. Niespodziewane zwroty akcji, historia dynamiczna i zaskakująca to zdecydowane atuty tego filmu. Komedia z czasem stała się częścią radzieckiej tradycji i jest obowiązkowo puszczana co rok w Sylwestra. Myślę, że można nazwać go przebojem na skalę naszego polsatowego Kevina. Film, który zdecydowanie dobrze nastraja na nowy rok! W Polsce pod tytułem Ironia Losu, został wydany na DVD.

Bezdroża (2004)

Bezdyskusyjnie to film, który oczarował wielką publiczność. Potwierdzają to zdobyte nagrody i nominacje m.in. dwa Złote Globy czy Oscar za scenariusz-adaptację. Dwóch przyjaciół – Jack i Miles wyruszają w samochodową, tygodniową podróż. Jeden z nich traktuje to jako dłuższy wieczór kawalerski, drugi natomiast chce zapomnieć o problemach kłębiących się w głowie. Obaj przyjaciele spotykają na swojej drodze kobiety i wdają się w dość skomplikowane relacje. Wycieczka obfituje w degustacje różnorodnych win pochodzących z kalifornijskich winnic. Mądra i życiowa historia polecana jest szczególnie osobom, które są w trakcie odnajdowania życiowej dojrzałości.

Dziennik Bridget Jones  (2001)

Brytyjski film powstał na podstawie powieści o tym samym tytule autorstwa Helen Fielding. Życie tytułowej Bridget to totalna porażka. Wraz z rozpoczęciem roku stawia sobie cele. Pomóc ma jej w tym dziennik, który zamierza sumiennie prowadzić. Główne postanowienia to – walka z nadwagą, ograniczenie papierosów i alkoholu oraz ustatkowanie się w relacjach z mężczyznami. Mimo wszystko niedługo nawiązuje romans ze swoim szefem, kobieciarzem. Na jej drodze pojawi się także poukładany, nudny kolega z dzieciństwa – Mark. Czy główna bohaterka odnajdzie prawdziwą miłość i pozbędzie się swoich olbrzymich kompleksów? Rewelacyjna gra aktorska, dawka miłości i inteligentny humor sprawiły, że ta komedia romantyczna zdobyła wiele nominacji do nagród. Idealny film na rozweselenie i pozytywne nastrojenie się w nowy rok!

Każdy film niesie za sobą zupełnie inne przesłanie i właśnie ta różnorodność mam nadzieję przyda się każdemu z Was, po to aby wejść w nowy rok z dobrym nastawieniem. W końcu pozytywne myślenie to podobno połowa sukcesu!