Dzieciaki z Hawkins powracają – czwarty sezon Stranger Things!

Netflix ogłasza, że powstanie kolejny sezon kultowego już serialu Stranger Things. Ponadto podpisał z braćmi Duffer – twórcami hitu – wieloletnią umowę na współpracę przy produkcji kolejnych obrazów

Stranger Things

Serial oryginalny Netflixa, stworzony przez braci Duffer. Dotychczas otrzymał ponad 50 nominacji do nagród, m. in. Emmy, Grammy, Złotych Globów, BAFTA, People’s Choice Awards i Art Directors Guild.

Kim są bracia Duffer?

Bliźniacy dorastali w miasteczku Durham w Karolinie Północnej. Już w trzeciej klasie zaczęli kręcić filmy za pomocą kamery, którą otrzymali w prezencie od rodziców. W 2007 roku ukończyli studia w Chapman University’s Dodge College of Film and Media Arts na kierunku produkcja filmowa.

Po studiach napisali kilka scenariuszy i wyreżyserowali krótkie metraże, którymi zwrócili na na siebie uwagę Warner Bros. Przedsiębiorstwo wykupiło od nich scenariusz horroru w klimacie post-apo – Hidden. M. Night Shyamalan zatrudnił ich też jako scenarzystów do kilku odcinków serialu Miasteczko Wayward Pines na kanale Fox.

W uznaniu dla kina lat osiemdziesiątych opracowali projekt Stranger Things. Dzięki zainteresowaniu Netflixa, serial miał premierę w 2016 roku. Produkcja okazała się sukcesem, zdobywając uznanie krytyków oraz widzów na całym świecie. Bracia Matt i Ross stali na czele projektu w roli scenarzystów, reżyserów i producentów wykonawczych.

Nadchodzi czwarty sezon Stranger Things!

Bracia Duffer oczarowali rzesze widzów światem Stranger Things. Dlatego cieszymy się, że możemy rozszerzyć naszą współpracę z tym doskonałym duetem i wykorzystać ich wyjątkową wyobraźnię do stworzenia kolejnych projektów filmów i seriali, które podbiją serca naszych użytkowników – powiediział dyrektor programowy Netflix, Ted Sarandos – Nie możemy się już doczekać, aby dowiedzieć się, czym jeszcze zaskoczą nas bracia Duffer, jeśli będą mogli wyjść poza świat Drugiej Strony.

Bracia Duffer z radością przyjęli propozycje Netflixa:

Ogromnie się cieszymy, że możemy kontynuować naszą współpracę z Netflix. Ted Sarandos, Cindy Holland, Brian Wright i Matt Thunell podjęli spore ryzyko, dając szansę nam i naszemu projektowi, co nieodwracalnie odmieniło nasze życie. Od pierwszego spotkania, na którym przedstawiliśmy swój pomysł, po ukazanie się Stranger Things 3 cały zespół Netflix robił wszystko, aby zapewnić nam odpowiednie wsparcie, przewodnictwo i swobodę twórczą, o której zawsze marzyliśmy. Nie możemy się już doczekać chwili, gdy będziemy mogli dzielić się z Wami kolejnymi opowieściami. Oczywiście zaczniemy od powrotu do Hawkins.

źródło: informacja prasowa/ netflix.com