Ars Independent 2019 – pierwsze ogłoszenia

Ars Independent

To nie jest festiwal filmowy – piszą organizatorzy katowickiego Ars Independent. I trudno się z nimi nie zgodzić.

Ars Independent to sześciodniowy festiwal, odbywający się na terenie Katowic w dniach 24-29 września. Promuje on kulturę twórczości niezależnej, ze szczególnym zamiłowaniem do filmu, gier komputerowych i muzyki. Każdego roku dostajemy inny motyw przewodni i stylizowane inaczej konie. Te poznać możemy zarówno jako festiwalową maskotkę, jak i statuetki przyznawane za najlepsze dzieła w przeróżnych kategoriach.

Nim przejdziemy do ogłoszeń programowych, warto przypomnieć o biletach – do 30 czerwca karnety w przedsprzedaży kosztują 60 złotych. Można się w nie zaopatrzyć za pośrednictwem platformy Ticketportal.

Jak zacznie się Ars Independent 2019?

Tradycyjnie, czyli w kinoteatrze Rialto. W tym roku będziemy świadkami spektaklu audiowizualnego o nazwie Love & Revenge, łączącego electro-pop z klasyką arabkiego filmu. Następnie przeniesiemy się do Drzwi Zwanych Koniem, gdzie DJ-ka Missy Ness zagwarantuje after party.

Pozostałe, odkryte przez organizatorów Ars Independent karty, prezentują się oryginalnie. Co roku na festiwalu znajdzie się jakaś interaktywna wystawa – była historia polskich gier wideo, były najgorsze gry świata… a teraz czas na erotykę w grach komputerowych. Wystawa ForePlay ma, cytując w przekrojowy i krytycznie spojrzeć na seksualność w grach i ich okolicach.

Odkrycia i wielkie powroty

Wraca też – po raz trzeci – Choked & Blind, czyli set przepełniony szokującymi i łamiącymi pewne tabu wideoklipami. Tymczasem Wideoklipy Wielokrotnego Wyboru przedstawią rewolucyjne teledyski. A między tym Wieczorynki, przerobione, czyli zbiór youtubowych tworów wynikłych z przerabianych, kultowych bajek dla dzieci. Oczywiście, nie zabraknie też Nocnej Giełdy Gier Wideo, na której poznamy liczne gry niezależne i ich twórców. Nowością natomiast jest towarzyszące jej Game On, czyli prezentacje młodych studentek i studentów powiązanych z klimatami gier i animacji. Można liczyć więc na concept art, modele 3D, czy nowe, nietypowe mechaniki i systemy.

Te ogłoszenia to dopiero początek, a nie zaprzeczamy, że już robi się ciekawie. Pozostaje czekać nam na kolejne informacje. Do zobaczenia na tegorocznym Ars Independent!


Źródło informacji: oficjalne materiały prasowe

Co wiemy o Ars Independent 2019?