Co wiemy o Ars Independent 2019?

Do katowickiego festiwalu twórczości niezależnej pozostało jeszcze ponad pół roku. Pasmo programowe pozostaje więc tajemnicą. Wiemy za to kiedy impreza się odbędzie. Ile będą kosztować bilety i jakiej tematyki, czy też motywu przewodniego, mamy się spodziewać?

Ars Independent 2019 – co, gdzie, kiedy?

Jak zwykle jesienią Ars Independent odbędzie się w dniach od 24 do 29 września bieżącego roku. Ponownie nie zabraknie atrakcji zarówno w obiekcie Katowice Miasto Ogrodów, jak i zaprzyjaźnionych Drzwiach Zwanych Koniem. Wspominając poprzednie edycje festiwalu, można przypuścić również kinoteatr Rialto, czy kino Światowid.

Jak wspomniane zostało przez samych organizatorów, tegoroczny Ars Independent będzie oferować około 40 wydarzeń kulturalnych. Dla niezaznajomionych z tematem: atrakcje te dotyczą kultury audiowizualnej tj. gier wideo, filmów, klipów muzycznych czy animacji. W ubiegłorocznym wydaniu festiwalu nie zabrakło więc licznych seansów filmowych, czy osławionych Czarnych Koni – statuetek przyznawanych za najlepiej ocenione gry, filmy i animacje niezależne. Niezależność jest tu słowem kluczem – festiwal co roku ściąga debiutantów i młodych twórców z całego świata.

Ars Independent 2019 – bilety

W dniach 7 maja – 30 czerwca karnety na cały festiwal kosztować będą 60 złotych. Od lipca ich cena zwiększy się do 80 zł, by od 26 sierpnia osiągnąć cenę 100 złotych.

Ars Independent 2019 – znamy hasło festiwalu

W programowaniu festiwalu organizatorzy kierować będą się hasłem unsubscribe. Jak wyjaśnia Adam Włodarek, grafik odpowiedzialny za identyfikację wizualną Arsa:

Unsubscribe to rozdwojenie rzeczywistości. Sfera wirtualna już nie tylko przenika realną i na odwrót, ale sfery te zlały się ze sobą i namieszały nam w głowach. Unsubscribe to kreowanie nierzeczywistego wizerunku w social mediach. To informacje podawane w coraz węższych kanałach, tworzące alternatywne wersje faktów, gdzie fake, real i virtual to jedno. To mniejsza anonimowość, zbieranie ogromnej ilości prywatnych i wrażliwych danych na każdy temat, o każdej czynności. To posthumanistyczny świat wspomagany elektroniką, przedłużany interfejsami, wkrótce też AR/VR.

Ars Independent 2019
Tegoroczny teaser. Work in progress w bardzo dosłownym tych słów znaczeniu.