365 dni – czy pierwszy polski film erotyczny odniesie sukces?

365 dni film

Kilka dni przed świętem zakochanych w kinie pojawi się pierwszy, polski film erotyczny. Będzie to adaptacja bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej 365 dni. Jesteśmy pewni, że nie będzie to historia miłości rodem z komedii romantycznej, ale opowieść o pragnieniach i pożądaniu. Autorka nie ukrywa, że film będzie pełny pikantnych scen, dlatego obejrzeć będą go mogli w kinach jedynie pełnoletni widzowie.

O czym jest polska odpowiedź na Greya?

Laura Biel jest dyrektorką sprzedaży w luksusowym hotelu. Mimo że jej życie zawodowe układa się idealnie, brakuje w jej czegoś w życiu prywatnym. Aby urozmaicić swój związek, leci z przyjaciółmi i partnerem na Sycylię. Daje sobie ostatnią szansę na uratowanie miłości i pobudzenie namiętności. Massimo Torricelli to szef niebezpiecznej sycylijskiej mafii. Po tym jak w zamachu ginie jego ojciec, zmuszony jest przejąć rządy. Pięć lat temu podczas walki został postrzelony i trafił do szpitala w krytycznym stanie. To właśnie wtedy pierwszy raz wyobraziła mu się tajemnicza nieznajoma. Massimo postanawia odnaleźć ją i za wszelką cenę sprawić, by była jego. W końcu następuje niespodziewane spotkanie tej dwójki. Laura zostaje porwana i dostaje ultimatum – ma dokładnie 365 dni, aby pokochać mafioza.

A co z obsadą filmu?

Obsada była przez długi czas wielką tajemnicą. Została ona zaprezentowana przez Next film na początku grudnia. W postać Laury wcieli się Anna Maria Sieklucka, która dopiero debiutuje na wielkim ekranie. Jak dotąd można było ją oglądać w kilku teatralnych sztukach. Michele Morrone to włoski aktor, który wcieli się w rolę Massimo. Dotychczas nieznany w Polsce, jednak w rodzimym kraju owszem. Zagrał kilka ról we włoskich serialach. Co ciekawe dzisiaj Michele wydał swój pierwszy singiel Feel it! W teledysku do niego możemy oglądnąć niepublikowane jeszcze sceny z filmu 365 dni. Pozostałe role zagrają między innymi Magdalena Lamparska, Grażyna Szapołowska, Tomasz Stockinger czy Natalia Janoszek.

Czy ekranizacja odniesie podobny sukces jak sama erotyczna powieść? Namiętne uniesienia, seksowni bohaterowie, wątek kryminalny, piękne lokalizacje i luksusowe apartamenty. To wszystko będziemy mogli zobaczyć w kinach już od 7 lutego 2020 roku.