Te akcesoria gamingowe przydadzą się każdemu graczowi (i nie tylko)

fot. pro-gamer.pl

Długie godziny spędzone na grze lub pracy przed komputerem mogą być jeszcze przyjemniejsze. Oprócz wygodnego fotela i dobrze dobranego biurka gamingowego warto zainwestować także w nowoczesne akcesoria gamingowe. Sprawdź, które dodatki mogą przydać się wszystkim graczom oraz osobom pracującym w trybie siedzącym.

Mata ochronna pod fotel dla zabezpieczenia podłogi

Największą zmorą graczy i osób pracujących wiele godzin przy biurku są zarysowania oraz inne uszkodzenia podłogi. Nawet najlepsze kółka mogą czasami nie wystarczyć, żeby ochronić panele lub dywan przed śladami poruszania się razem z fotelem. W tym celu warto zaopatrzyć się w matę podłogową od PRO-GAMER, która zabezpieczy podłogę w domu lub biurze przed zniszczeniami i pozwoli dłużej zachować nieskazitelny wygląd.

Podczas zakupów warto postawić na maty z wysokiej jakości tworzyw np. polipropylenu, który wyróżnia się wyjątkową trwałością i niską wagą. Należy również zwrócić uwagę na przyczepność maty do podłoża i stabilność, w uzyskaniu której pomagają m.in. zaokrąglone rogi produktu. Chropowata powierzchnia maty może natomiast zwiększyć przyczepność fotela. Materiał, z którego jest wykonana mata, powinien być także łatwy w czyszczeniu.

Podkładka pod mysz i klawiaturę dla własnej wygody

Nowoczesne podkładki pod myszkę i klawiaturę nie mają nic wspólnego z małymi, nie do końca wygodnymi produktami z przeszłości. Obecnie właściwie każdy gracz, a także wiele osób pracujących na co dzień na komputerze, ma na swoim biurku profesjonalną podkładkę. Taki gadżet nie spełnia jedynie funkcji estetycznych, ale także ma wiele zalet dotyczących praktyczności. Podkładka gamingowa w większym rozmiarze może pomieścić zarówno mysz, jak i klawiaturę, co będzie wyglądało bardziej stylowo i zapewni maksymalną wygodę użytkowania.

Podstawowym zadaniem podkładek jest właśnie zagwarantowanie komfortu poprzez odciążenie nadgarstka i ułatwienie poruszania myszką. Dobrej jakości podkładka może ponadto poprawić precyzję i zwiększyć szanse na dobre wyniki w grze. Wielu grafików oraz programistów również korzysta z podkładek, które znacząco ułatwiają pracę dzięki lepszej kontroli myszki i kursora na ekranie.

Poduszka- zagłówek w trosce o zdrowie i komfort gracza

Nawet najwygodniejszy fotel gamingowy może czasami nie uchronić przed bólem lub uczuciem dyskomfortu w odcinku szyjnym. W tym celu warto zainwestować w wysokiej jakości poduszkę typu zagłówek, która świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku fanów gier komputerów, jak i osób spędzających dużo czasu przed komputerem np. grafików i programistów.

Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na rodzaj materiału oraz wyprofilowanie poduszki. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest również dołączenie praktycznego klipsa, który pozwala na przymocowanie poduszki do fotela i zapobiega uciążliwemu przemieszczaniu się zagłówka podczas gry lub pracy. Poduszka pomaga w utrzymaniu kręgosłupa w wyprostowanej pozycji, która jest bardzo korzystna ze zdrowotnego punktu widzenia.

Artykuł partnerski