Najlepsi polscy stand-uperzy – sprawdź, czemu warto ich zobaczyć na żywo

fot. WhitePress

Trudno dziś uwierzyć, że Polacy nie znali stand-upu jeszcze kilka lat temu. Dziś stand-upowe występy na żywo cieszą się olbrzymią popularnością. Przybywa polskich artystów, którzy dobrze czują się w tej wymagającej formule.

Ostatnio stand-upem zajęli się m.in. raper O.S.T.R. czy aktor Andrzej Grabowski. Okazuje się, że takie występy łatwo przychodzą tym, którzy mają wcześniejsze doświadczenie sceniczne jako muzyk czy aktor. Dla publiczności to coś bliskiego kabaretom, a jak wiadomo je Polacy uwielbiają. Zobacz najbliższe występy: www.biletomat.pl/standup

Poniżej przegląd artystów, na których warto zwracać uwagę i spis ich występów stand-upowych na żywo.

Stand up comedian on stage. Young man talks joke into microphone or sings songs.

Tomek Kołecki robi show

Trudno w to uwierzyć, ale niemal wszystkie ważne imprezy stand-upowe w najbliższych miesiącach łączy postać Tomka Kołeckiego. Dopiero co skończył on europejską trasę Please, Stand Up Tour, a już rusza w kolejną. To jeden z najmłodszych komików w Polsce. Wizerunkiem odbiega od tradycyjnego, nieco przaśnego wizerunku kabareciarza. Jest przystojny, wyluzowany i dowcipny. Nic dziwnego, że na jego występy chętnie chodzą również panie! Był już gościem Kuby Wojewódzkiego i showmanem w Comedy Central. Choć popularność zdobywa również na YouTube, warto wykorzystać najbliższe okazje do tego, by go zobaczyć ze stand-upowym występem na żywo:

  • 11 stycznia w Puławach
  • 12 stycznia w Radomiu
  • 13 stycznia w Kielcach
  • 14 stycznia w Starachowicach
  • 15 stycznia w Olsztynie
  • 16 stycznia w Iławie
  • 17 stycznia w Reszelu

Poniżej dokładny opis imprez i gości, których będzie można zobaczyć oprócz Kołeckiego.

Stand-up na żywo: Jacek Stramik & Tomek Kołecki

Na pierwszych czterech występach stand-upowych na żywo Kołecki wystąpi z Jackiem Stramikiem. To komik z nieco starszego pokolenia, który chętnie opowiada o swoich porażkach i gorszych momentach. Widzowie cenią głównie za szczerość i bezkompromisowe opowieści z własnego życia. Występy daje nieco rzadziej niż Kołecki, więc warto wykorzystać ich wspólną trasę stand-upów na żywo w styczniu. To może być jedyna w nadchodzącym czasie okazja, by go zobaczyć.

fot. WhitePress

Stand-up w Olsztynie: Jurkiewicz, Brudzewski, Kołecki

W Olsztynie skład się zmieni. Obok Tomka Kołeckiego wystąpi Cezary Jurkiewicz. Występ w Galerii Sowa poprowadzi olsztyński komik Maciej Brudzewski. On także zajmuje się na co dzień stand-upem, ale tu wystąpi w charakterze prowadzącego. W charakterystyczny dla siebie, dowcipny sposób będzie zapowiadał występy stand-upowe na żywo Kołeckiego i Jurkiewicza.

Ten ostatni jest jednym z najdłużej działających komików w Polsce. To on jako pierwszy promował stand-upowe występy na żywo. Prowadzi też zajęcia dla tych, którzy chcą zostać stand-uperami. Kołecki wystąpi z nim w Olsztynie i Reszelu; na występie w Iławie będzie dawał show sam, jedynie w towarzystwie zapowiadającego Maciejka Brudzewskiego. Nie ma jednak wątpliwości, że nawet solo podbije serca publiczności. To na pewno nie jego ostatnia trasa w tym roku.

Artykuł partnerski.