Jak zwiedzać Kraków?

Kraków to serce Polski południowej i jedno z najpiękniejszych miast w Europie. Słynie z Zamku Królewskiego na Wawelu, Kopców czy pięknego Starego Miasta. Istnieje wiele sposobów na zwiedzanie grodu Kraka, ale jaki z nich będzie najlepszy?

Liczba turystów przyjeżdżających do Krakowa, zarówno rodzimych jak i zagranicznych, cały czas rośnie. Dzięki  temu baza turystyczna powiększyła się do ogromnych rozmiarów i powstało wiele biur turystycznych, które oferują  różnorakie typy wycieczek po stolicy Małopolski. Które z nich są warte uwagi? Sprawdziliśmy to i tutaj przedstawimy nasze obserwacje i porady dotyczące najbardziej turystycznego miasta południa naszego kraju.

Zwiedzanie Krakowa melexem

Zwiedzanie może być bardzo wygodne. Gdy zdecydujemy się na wycieczkę melexem, to możemy być pewni, że zobaczymy najważniejsze punkty w mieście bardzo sprawnie. Co więcej, zwykle razem z wycieczką puszczany jest audiobook, który zdradzi nieco historii Starego Miasto, Kazimierza, Getta czy Wawelu. Komentarze audio są przygotowywane przez profesjonalnych przewodników z licencją. Kolejną zaletą melexowych wycieczek jest dogodność i dostępność. Niezależnie od tego na ile przyjeżdżamy do Krakowa – elektryczne samochody i kierowcy pracują 7 dni dni w tygodniu – odbierają nas także z hotelu. Firmy turystyczne organizujące wycieczki zwykle oferują przejażdżki o różnej długości – w zależności od tego, co chcemy zobaczyć i ile za to zapłacić. Zwiedzanie Krakowa melexem to idealna opcja dla osób ceniących sobie wygodę i dogodność.

Zwiedzanie z przewodnikiem

Czas na najbardziej znany typ zwiedzania, który praktykowany jest na całym świecie. Chodzi oczywiście o piesze wycieczki z przewodnikiem. Porównując je do przejażdżek melexami, na pewno trzeba stwierdzić, że są dużo tańsze. Poza tym oprowadza nas wtedy licencjonowany przewodnik po egzaminie. Można zadawać pytania, dowiedzieć się czegoś ekstra. Firmy turystyczne zwykle oferują parę pakietów wycieczek: Stare Miasto+Zamek Królewski na Wawelu, samo zwiedzanie Starego Miasta , Kazimierz i byłe Getto w formie jednej pieszej wycieczki i wreszcie sam Zamek na Wawelu – zwiedzanie zamku z przewodnikiem. Niewątpliwą wadą wycieczek pieszych jest to, że podczas krótkiego wypadu na weekend zobaczenie tylko “podstawowych” miejsc zajęłoby wiele godzin. Melexy są w stanie objechać wszystko, co najważniejsze w jedno popołudnie czy wieczór.

Zwiedzanie na własną rękę

Czas na opcję budżetową. Kraków jest sporym miastem jak na warunki europejskie, ale centrum kulturalne, zabytki czy życie nocne skupia się na centralnych dzielnicach – Starym Mieście, Kazimierzu, Podgórzu czy Kleparzu. Można po prostu wypożyczyć rower miejski i spędzić cały dzień na przejażdżkach po malowniczych kopcach, bulwarach wiślanych. Można także po prostu chodzić wszędzie na piechotę. W Krakowie korzystając z MPK lub chodząc, jesteśmy w stanie bardzo szybko przemieszczać się w obrębie starej części miasta. Z łatwością w internecie znajdziemy przewodniki online, które pomogą w wyborze miejsc do zobaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here