Włościanie – nowa gra karciana już w sprzedaży

Włościanie
źródło: materiały prasowe

Włościanie to gra strategiczna polegająca na budowie osady po ciężkich czasach zarazy. To karcianka z rozbudowaną fabułą i mnóstwem innowacji.

Od 21 marca w internetowych sklepach możemy znaleźć nowość od IUVI Games. Włościanie to gra karciana, w której z dobieranych kart zbudujemy łańcuchy produkcyjne, a te pozwolą nam stworzyć silną osadę.

Fabuła

Jesteśmy założycielami średniowiecznej osady, powstającej w latach tuż po wielkiej zarazie. Śmiertelne żniwo zabrało tak wielu ludzi, że ci, którzy przetrwali, muszą zmierzyć się z niezliczonymi problemami. Wielu z tych, którzy pomagali zaspokajać podstawowe potrzeby wioski – zdobywać pożywienie, budować domy czy szyć ubrania – odeszło na zawsze. Rzemieślnikom brakuje surowców, kupcy stracili klientów, a wielu musiało porzucić ukochane gospodarstwa i warsztaty, by uciec przed zarazą. Na drogach roi się od uciekinierów-wędrowców, którzy pragną rozpocząć nowe życie. Przybywają do nas, licząc, że będą mogli osiedlić się i pracować na naszej ziemi.

Nasze gospodarstwo rolne wydaje się idealnym zalążkiem nowej osady, która w przyszłości wykarmi wielu potrzebujących. Musimy jednak wykazać się mądrością i zdolnościami przewidywania i zdecydować, komu udzielimy schronienia, bo w tych trudnych czasach nikt nie narzeka na nadmiar jedzenia czy surowców. Wędrowcy posiadają cenne i nierzadko wyjątkowe umiejętności, ale w swojej pracy muszą polegać na przedstawicielach innych rzemiosł, którzy dostarczą im materiałów i narzędzi. Jeśli zdołamy zgromadzić osadników, którzy będą pracować na wspólny zysk, a także zadbamy o zapasy pożywienia i materiały do budowy nowych domów, nasza osada rozkwitnie. 

Rozgrywka

Stworzenie prężnie rozwijającej się osady polega głównie na znalezieniu rzemieślników, którzy dobrze się uzupełniają. Wszelkie ruchy są zależne od kart, których jest sporo, dlatego najlepiej wytłumaczy to instrukcja, którą znajdziecie tutaj.

W polskim pudełku znajdziemy 4 dodatki, których można używać oddzielnie lub dowolnie je łączyć. Gra zawiera także tryb jednoosobowy, w którym konkurujemy z potężną i porywczą hrabiną, starając się oprzeć jej złośliwym knowaniom. Koszt karcianki to ok. 90 złotych.

 

Kwarantanna z planszówkami, czyli sposób na dobry czas z rodziną
 

Kwarantanna z planszówkami, czyli sposób na dobry czas z rodziną