Spotkanie online wokół książki Piotra Zbierskiego „Echoes Shades” już w niedzielę!

fot. Materiały Prasowe
Już w najbliższą niedzielę o godz. 18 na profilu poznańskiej galerii Pix.House odbędzie się spotkanie wokół książki “Echoes Shades” autorstwa Piotra Zbierskiego. Oprócz dyskusji będzie miał miejsce  także specjalny koncert.

-Zaczniemy od dyskusji wokół książki, którą poprowadzi Adrian Wykrota. Następnie zaprosimy Was na widowisko multimedialne z udziałem muzyków z zespołu Prześwit. W pokazie zostaną wykorzystane również nowe, jeszcze niepublikowane materiały wizualne – fotografie, filmy, jak również rejestracje czynione na żywo w pracowni w trakcie koncertu. Koncert przybliży również materiały, które znajdą się w kolejnej publikacji planowanej na listopad 2020 roku – książce/obiekcie „Echoes Arch – small suitcase from the attic” – informują organizatorzy.

Echoes Shades to opowieść o ludziach żyjących blisko natury, o społecznościach i plemionach kultywujących dawne rytuały ku czci swoich przodków (zdjęcia zostały wykonane w Indonezji, Afryce, Indiach oraz Rumunii). To także fotografie analizujące fenomen medycyny naturalnej w Polsce i na Syberii.

Piotr Zbierski – fotograf i podróżnik. Studiował w łódzkiej PWSFTviT. W 2012 r. otrzymał prestiżową nagrodę dla młodych fotografów LEICA Oskar Barnack Newcomer Award, a w 2015r. został zaproszony do projektu Regeneration3 w Musée de l’Elysée, w szwajcarskiej Lozannie. Jego książka Push the Sky Away znalazła się wśród finalistów nagrody Arles Author Book Award w 2017 r. i została opublikowana przez wydawnictwo Dewi Lewis (w języku angielskim), André Frère Éditions (po francusku) oraz Wydawnictwo Biblioteki Szkoły Filmowej (po polsku).

Prześwit istnieje od 2018 roku i do czasu intensywnie koncertuje po całym kraju. Kompozycje Prześwitu są oniryczne, eklektyczne, zaskakują niespodziewanymi rozwiązaniami i plastyczną, zmienną formą. Formację tworzą Julia Partyka (wiolonczela, shruti box, głos) Marcin Berner (gitara, instrumenty klawiszowe, przedmioty, instrumenty perkusyjne, głos)

Informacja prasowa PIX.HOUSE