Szalone nożyczki w reżimie sanitarnym w Teatrze Kwadrat [zapowiedź]

Materiały prasowe.

W Polsce od 18 maja 2020 roku będą mogły wznowić funkcjonowanie salony fryzjerskie. W związku z tym warszawski Teatr Kwadrat odmraża działalność zakładu najsłynniejszego fryzjera w dziejach teatru i wystawia interaktywny spektakl Szalone nożyczki. Reżim sanitarny.

Wyjątkowy spektakl w wyjątkowych okolicznościach

Sztuka zostanie zrealizowana na scenie Teatru Kwadrat 18 maja, a jej transmisję na żywo będzie można oglądać w sieci w czasie rzeczywistym. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 19:00.

Opis

Premiera sztuki Szalone nożyczki odbyła się 13 listopada 1999 roku. Jest to spektakl interaktywny. W jego klasycznej formie publiczność siedząca na widowni bierze udział w przedstawieniu, zadając pytania aktorom. W wersji realizowanej w czasie kwarantanny widzowie będą mogli nie wychodząc z domu, śledzić przebieg akcji online, a pytania do aktorów kierować będą poprzez czat. Stąd dopisek Reżim sanitarny w tytule spektaklu.

Obsada

W spektaklu Szalone nożyczki. Reżim sanitarny wystąpią: Lucyna Malec, Ewa Wencel, Jacek Łuczak, Grzegorz Wons, Andrzej Andrzejewski i Marcin Piętowski.

Bilety

Bilety w cenie 25 zł. są dostępne w limitowanej ilości na stronie internetowej Teatru Kwadrat.

Powrót widzów do teatru

Oferta spektakli online jest bogata i umila nam ten ciężki czas. Nie jest jednak w stanie zapewnić takich emocji i przeżyć, jakie daje widzom obcowanie z kulturą na żywo. Bardzo już tęsknimy i zastanawiamy się kiedy teatry znów otworzą się dla widzów.

W ramach trzeciego etapu odmrażania gospodarki teatry, filharmonie, opery i zespoły baletowe będą mogły wznowić próby. Teatry mają zostać otwarte w nowym reżimie sanitarnym obejmującym m.in. dopuszczalną liczbę osób w trakcie jednego spektaklu. Ma to nastąpić w czwartym etapie odmrażania gospodarki, którego data nie została jeszcze określona. Niecierpliwie czekamy, a póki co cieszymy się z interesującej propozycji Teatru Kwadrat i gorąco ją Wam polecamy.

Materiały prasowe.