Nie książka zdobi człowieka w Teatrze Kwadrat [fotorelacja]

We wtorek, 28 stycznia 2020 roku, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w próbie medialnej spektaklu Nie książka zdobi człowieka. Odbyła się ona na Dużej Scenie Teatru Kwadrat w Warszawie.

Na scenie pojawiła się cała obsada: Paweł Małaszyński, Andrzej Nejman, Olga Kalicka, Elżbieta Romanowska i Lucyna Malec.

Fabuła

Sherman Mayfair (Andrzej Nejman) to około 35-letni pisarz–panikarz. Właśnie wydał książkę i marzy o tym, by odnieść wielki sukces. Jednak nieśmiałość i całkowity brak wiary w siebie paraliżują go do tego stopnia, że sama myśl o udzieleniu wywiadu przyprawia go o rozstrój żołądka. W akcie desperacji namawia swojego przyjaciela Matta Belvedere (Paweł Małaszyński), by ten podając się za autora książki, oczarował  wszystkich wdziękiem i erudycją, zyskał przychylność mediów i uczynił z jego powieści bestseller.

Dowcipne dialogi, nieoczekiwane zwroty akcji, zaskakujący bohaterowie. To wszystko odnajdą widzowie w klasycznej farsie kanadyjskiego dramatopisarza Seymoura Blickera, odkrywającej mechanizmy współczesnego show biznesu.

Materiały prasowe.

Twórcy

Reżyserii spektaklu podjął się Giovanny Castellanos. Asystentem reżysera jest Andrzej Nejman. Za scenografię odpowiada Wojciech Stefaniak.

Nie książka zdobi człowieka – premiera

Premiera na Dużej Scenie Teatru Kwadrat zaplanowana jest na 1 lutego 2020 roku. Spektakle przedpremierowe  odbędą się 30 i 31 stycznia.

Fotorelacja

Podczas próby medialnej zaprezentowano nam dwie sceny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą fotorelacją.