Musical “Upiór w operze” powraca!

Musical Upiór w Operze w Polsce obchodzi właśnie dziesięciolecie.

Upiór w operze Andrew Lloyda Webbera jest najdłużej w historii granym (od 1988 do dziś) spektaklem na Broadwayu, a zarazem najbardziej dochodowym musicalem wszech czasów, łączny przychód przekroczył 5 miliardów dolarów. Polska premiera miała miejsce 15 marca 2008 roku w Teatrze Muzycznym Roma w Warszawie, reżyserią zajął się Wojciech Kępczyński. Natomiast premierowy pokaz w Białymstoku odbył się 24 maja 2013 roku. 24 stycznia 2016 wystawiono setne przedstawienie Upiora w Białymstoku. Z tej okazji zorganizowano Zlot Fanów Upiora w Operze – wydarzenie, na które zjechali ludzie z całej Polski. Ostatni, sto dwudziesty siódmy raz, Upiór w operze zagrano na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej 20 marca 2016.

POWRÓT UPIORA 

Upiora w operze Andrew Lloyda Webbera będzie można zobaczyć w Polsce tylko w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Musical powróci już 7 kwietnia i będzie grany do 15 czerwca (40 spektakli). Natomiast 14 kwietnia odbędzie się 2. Zlot Fanów Upiora w Operze.

Widowisko prezentowane w Operze i Filharmonii Podlaskiej to produkcja oryginalna Teatru Muzycznego ROMA. Reżyserem wielkiego hitu i, jak dotąd, największego sukcesu kasowego tej instytucji jest dyrektor TM ROMA, Wojciech Kępczyński.

Popularny i wielokrotnie nagradzany musical oparty na kanwie powieści Upiór opery Gastona Lerouxa powraca na deski Opery i Filharmonii Podlaskiej – w nowej i spektakularnej odsłonie, wzbogaconej o możliwości nowoczesnej sceny w Białymstoku. Do tego w porównaniu z realizacją warszawską gra większy skład orkiestry, chór pojawia się także w scenach tanecznych i aktorskich. Usłyszeć można oryginalne, jedne z największych w Polsce, organy. Autorem scenografii jest Paweł Dobrzycki, kostiumów – Magdalena Tesławska i Paweł Grabarczyk. Kierownictwo muzyczne nad musicalem objął Maciej Pawłowski. Za choreografię odpowiada Paulina Andrzejewska. Nad całością czuwał reżyser i dyrektor Romy Wojciech Kępczyński.

OBSADA

UPIÓR
DAMIAN ALEKSANDER / TOMASZ STECIUK

CHRISTINE DAAÉ
EDYTA KRZEMIEŃ / PAULINA JANCZAK / KAJA MIANOWANA

RAOUL DE CHAGNY
RAFAŁ SUPIŃSKI / BARTŁOMIEJ ŁOCHNICKI

CARLOTTA GIUDICELLI
ANNA WOLFINGER / MAGDALENA MASIEWICZ / AGNIESZKA DONDAJEWSKA

UBALDO PIANGI
KRZYSZTOF STANKIEWICZ / PRZEMYSŁAW BORYS

RICHARD FIRMIN
GRZEGORZ PIERCZYŃSKI / MACIEJ NERKOWSKI

GILLES ANDRÉ
TOMASZ STECIUK / JAKUB WOCIAL / PAWEŁ STRYMIŃSKI / WOJCIECH DMOCHOWSKI

MEG GIRY
HANNA RÓŻANKIEWICZ / KAJA MIANOWANA

MADAME GIRY
ANITA STECIUK / JOANNA TRAFAS

JOSEPH BUQUET / LICYTATOR
BOGDAN KORDY / ADAM WĘGLIŃSKI

GARDEROBIANA
AGNIESZKA DENIZIAK

W spektaklu bierze udział każdorazowo aż 130 osób – obsady, muzyków oraz obsługi technicznej widowiska. Przedstawienie wymaga 21 zmian scenograficznych. To ogromne przedsięwzięcie oraz widowiskowy i wzruszający spektakl.

BILETY

Bilety są w sprzedaży na stronie internetowej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Informacje i zdjęcie – materiały promocyjne Opera i Filharmonia Podlaska.