Nowa płyta Highway nadchodzi!

Zespół podzielił się szczegółami dotyczącymi nowego albumu!

Najnowsze wydawnictwo grupy Highway jest już ukończone. Znamy datę premiery, tytuł i fragmenty utworów, które znajdą się na płycie. Sprawdźcie promomix świeżego dania od Highwaya!

Nowa płyta Highway – promomix

Zapowiada się bardzo przyjemnie. Pamiętacie, jak w grudniu prezentowałem “Będzie jutro”? Wówczas nie było wiadomo, jak długo będzie trzeba czekać na premierę. Jedno było pewne, że będzie to wiosna. Na szczęście całość jest już gotowa. Płyta ukaże się 03.04.2018 i będzie nosiła tytuł “Gruzzz n’ Roll”. Szykujcie miejsce na półkach!

Nowa płyta Highway

Nowa płyta Highway – “Będzie Jutro”

Poniżej wspomniany singiel “Będzie Jutro”. Jeśli ktoś jeszcze nie miał przyjemności sprawdzenia, to zdecydowanie zachęcam.

Nowa płyta Highway – kim oni są?

Zespół powstał w 2001 roku w Bytomiu. Grupa zawiązała się podczas wspólnych jam session w jednym z tamtejszych klubów. Po kilku sesjach zespół zaczął przygotowywać autorski repertuar by w 2003 wydać epkę „Gdy Ciebie Nie Ma”. Kolejne wydawnictwo to „Dokąd Biegniesz”. Album jednak nie jest oficjalnym debiutem zespołu, który został wydany dopiero w 2007 roku. Album nosi tytuł „Autostrada”. Płyta okazała się konkretnym strzałem w dziesiątkę. Dodatkowym atutem był udział wielu znakomitych gości. W sesji wzięli udział choćby Jerzy Styczyński (Dżem) czy Jan Gałach (Jan Gałach Band). W 2009 roku wychodzi płyta „2003-2005”, która jest zbiorem utworów z dwóch pierwszych (nieoficjalnych) wydawnictw. Ostatnim, studyjnym albumem jest „Ostatni Wolny” wydany w 2015 roku. Oprócz tego grupa ma na koncie jeszcze dwie, warte uwagi koncertówki.

Ich twórczość to wypadkowa bluesowej tradycji, jam-rockowego polotu oraz blues-rockowej mocy. Oprócz tego słychać mocne inspiracje southern-rockiem oraz country. Właściwie momentalnie można usłyszeć, że ważnymi zespołami dla grupy Highway to The Allman Brothers Band, The Band, Cream czy Lynyrd Skynyrd. Mnóstwo pozytywnej energii, szczerość i przede wszystkim polot.

Maciej Juraszek