Pyrkon 2019 – bilety, pierwsze ogłoszenia

Pyrkon 2019

Raptem dwa miesiące dzielą nas od największego w Polsce festiwalu fantastyki. Ile zapłacimy za Pyrkon w tym roku – i co ważniejsze – jakie atrakcje i osoby przyjdzie nam zobaczyć?

Kolejny rok, kolejny Pyrkon. Tegoroczna edycja konwentu przypada na weekend w dniach 26 – 28 kwietnia. Event ponownie odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Będą otwarte już w czwartek w godzinach 9:00 – 19:00, by od piątku (10:00) otworzyć się na całą dobę aż do niedzielnego popołudnia.

Pyrkon 2019 – bilety

Tym razem istnieją dwie pule biletów – zwyczajnych i specjalnych. Specjalne zawierają w cenie nie tylko weekendowy karnet, ale również koszulkę (której wytrzymałość i jakość organizatorzy nieraz chwalili w ostatnich miesiącach). Za przyjemność jej posiadania wraz ze wstępem na teren Pyrkonu przyjdzie zapłacić aż 229 złotych. Oficjalna internetowa informuje, iż czas na kupno kartnetów specjalnych potrwa do 28 lutego.

Standardowe bilety trzydniowe kosztują w tym momencie 99 zł. Stan ten potrwa do 31 marca – później podrożeją do 119 złotych. Istnieje możliwość zakupu biletów na terenie imprezy, włączywszy bilety na pojedyncze dni. Piątkowe to koszt 49 zł, sobotnie – 69 zł, a niedzielne 39 zł.

Jakiekolwiek wątpliwości nieujęte w tekście można łatwo rozwiać znajdującym się na stronie Pyrkonu FAQ.

Pyrkon 2019 – pierwsi goście

Organizatorzy zdążyli uchylić już rąbka tajemnicy w kwestii pierwszych prelegentów. Będą do nich należeć: pisarze Andrzej Pilipiuk, Rafał Kosik, Michał Gołkowski i Marcin Przybyłek, goście z zagranicy – Chris Birch (autor Achtung! Cthulhu), Jeff Richard (wydawca Call of Cthulhu), Thomas Depetrillo (znany chociażby z niesamowitych cosplayów transformersowego Bumblebee), Mark Rein-Hagen (twórca Wampira: Maskarady), jak i liczni twórcy, spece od fantastyki, LARPowcy i pisarze z rodzimego podwórka, między innymi Adam Koebel, Patryk Stryjewski, Jakub Barański, Katarzyna Kuczyńska, Zofia Skowrońska, Maciej Lewandowski, Maksymilian Bogumił.

Warto pamiętać, że w kwestii gości Pyrkonu to dopiero przysłowiowy wierzchołek góry lodowej. Podobnie ma się kwestia atrakcji – nie należy zapominać o stałych punktach konwentu, takich jak Maskarada, setki stoisk wszelkiej maści, czy widok dziesiątek cosplayerów.

Przekonani? My tak! A zaczekajcie tylko na kolejne ogłoszenia.


Źródło grafik i informacji o konwencie: informacje prasowe oraz oficjalne media społecznościowe