Nowy singiel Pawła Swiernalisa

Paweł Swiernalis

Dziś światło dzienne ujrzał nowy singiel grupy Swiernalis. Posłuchajcie i dajcie znać jak Wam się podoba.

Swiernalis to Paweł Swiernalis i jego zespół, który tworzą: Szymon Siwierski, Adam Fordon, Kacper Budziszewskim (Fismoll, Duit) i Adam Świerczyński (Rosalie). W 2016 roku spełniło się jego marzenie – wydana została płyta DRAUMA pod czujnym okiem Pawła Cieślaka z Łodzi, która w dziesięciu niezwykłych utworach przypomina skomplikowane dzieciństwo oraz niepokorny młodzieńczy czas Swiernalisa. Z albumu pochodzą takie single jak Sierść i Dzikie palmy, które to zwróciły uwagę jury i dały Swiernalisowi nominację do koncertu debiutantów na Festiwalu w Opolu. W 2017 roku wygrał nagrodę „dla największej osobowości artystycznej” na Festiwalu Fama.

Po smutnych i nostalgicznych utworach z DRAUMY zespół wraz z Kacprem Budziszewskim (Oly., Fismoll), Adamem Fordonem, Adamem Świerczyńskim (Rosalie) i Szymonem Siwierskim stworzyli elektroniczny, bardziej popowy materiał na drugi album, który niewątpliwie różnię się będzie energicznością od melancholijnej pierwszej płyty.

Nowy etap, nowy singiel

Blizny to po Pergaminie kolejny utwór zapowiadający drugą płytę Swiernalisa. Tym razem artysta zaprosił do produkcji Kubę Karasia znanego z The Dumplings, który dodał do całości swoje elektroniczne trzy grosze. Wyjątkowy mariaż syntezatorów, klarnetu i gitary sprawił, że Blizny nabrały wyjątkowego taneczno-melancholijnego nastroju. Jak podkreśla wokalista, Paweł Swiernalis, blizny otwierają nowy etap w jego muzyce:

do nowego etapu dojrzewałem przez ostatnie 2 lata. To otwarcie się na nową energię, połączenie sił z moim wspaniałym zespołem i współpraca z Kubą Karasiem, który doskonale wyciągnął z piosenki to, co najlepsze. Dla mnie to mocno osobisty utwór, rozliczenie się ze smutkami, które zostały już pokonane, ale pozostawiają resztki śladów na ciele i w pamięci – podkreśla.

Koncerty

Nowy singiel z pewnością usłyszymy podczas nadchodzących koncertów. Paweł wraz z zespołem zagra 22 lutego w Krakowie w Centrum Kultury Podgórze oraz  24 lutego w Poznaniu w Klubie Blue Note. Bilety na koncerty można kupić na miejscu lub na stronach internetowych klubów.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o