Co robią młodzi, gdy dorośli nie patrzą? Przekonaj się sam

Wydawnictwo ZNAK
6 maja odbędzie premiera debiutanckiej książki Justyny Sucheckiej “Young Power”. Na prawie 200 stronach zostało opisanych 30 historii młodych, odważnych i zaangażowanych ludzi, którzy wytrwale dążą do spełniania swoich marzeń, a swoją pomysłowością zadziwiają świat dorosłych.

 

Są tacy jak ty – współczesne polskie dzieci i nastolatki swoją pomysłowością zadziwiają dorosłych i udowadniają, że nie trzeba czekać, żeby zmienić świat. Zobacz, jak to się robi!

Piotrek narysował robota z tyłu zeszytu do polskiego. Chyba każdy tak czasem robi. Ale on zaszył się potem w garażu rodziców i wprowadził pomysł w życie. Po tygodniach stukania, wiercenia i skręcania – na podwórko wjechał podobny do marsjańskiego łazika robot: ALISA. Urządzenie potrafi wwiercić się w ziemię, pobrać próbkę i natychmiast ocenić jej skład. Dzięki niemu rolnicy w kilka minut mogą się dowiedzieć, jak najlepiej zadbać o glebę pod uprawy.

Kira wpadła na pomysł „latającego plecaka”, jadąc ze szkoły zatłoczonym metrem. Zobaczyła unoszący się pod sufitem balonik i pomyślała, że na pewno da się wykorzystać hel w produkcji plecaków. Stworzyła projekt takiego plecaka, który zdobył tysiące głosów i zwyciężył w konkursie na pomysły biznesowe. A to był dopiero początek!

Książka pod szyldem wydawnictwa ZNAK ukaże się w księgarniach już 6 maja. A już niedługo przeczytacie na naszej stronie wywiad z Justyną Suchecką.