Spotkanie z Adrianem Wykrotą w Jastrzębiu-Zdroju

Fot. Adrian Wykrota

14 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Jastrzębiu-Zdroju odbędzie się spotkanie z Adrianem Wykrotą, polskim fotografem i dokumentalistą.

Jastrzębska Szkoła Fotografii Dokumentalnej to warsztaty, gdzie uczestnicy mogą pracować nad nowym lub już rozpoczętym cyklem zdjęć. Spotkania konsultacyjnych pozwalają m.in. na rozwinięcie fotograficznej narracji, zweryfikowanie bieżących działań, wypróbowanie różnych metod opisu rzeczywistości, podjęcie decyzji o tym, jak poprowadzić swoją półroczną pracę czy wykonać edycję zdjęć i na koniec – przygotować ich publiczną prezentację. W trakcie warsztatów uczestnicy poznają podstawy realizacji projektu dokumentalnego lub zyskają szansę na skonfrontowanie swoich założeń i metod na szerszym forum.

W ramach przedsięwzięcia odbędzie się otwarty wieczór autorski dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, podczas którego Adrian Wykrota zaprezentuje swoje swoje projekty. Spotkanie będzie miało miejsce 14 września o godz. 17, w Miejskim Ośrodku Kultury, przy ul. Piłsudskiego 27.  Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. 

Adrian Wykrota to polski fotoreporter i dokumentalista, członek ZPAF (Związku Polskich Artystów Fotografików) i kolektywu UNPOSED. Ukończył kulturoznawstwo – medioznawstwo i filologię angielską. Absolwent Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie (Czechy). Ponadto rok temu ukazała się jego książka pt. NIE, którą fotograf dedykuje wszystkim tym pomiędzy. Stypendysta Ministerstwa Kultury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i miasta Poznań. Uczestnik warsztatów agencji Magnum Photos w Birmingham i Belfaście. Mimo młodego wieku, osiągnął już bardzo wiele w swojej karierze. W 2014 roku  został wybrany jednym z 30 najlepszych na świecie fotografów przed 30. rokiem życia przez Magnum Photos. Zwycięzca wielu istotnych konkursów: Top 30 Under 30 Magnum Photos, IPA, Grand Press Photo, BzWBK Press Photo, Lumix Festival, Leica Street Photo, Wielkopolska Press Photo, Fotoreporter Roku. Prezentował swoje prace na wielu wystawach w Polsce i na świecie. Ponadto jest założycielem poznańskiej galerii PIX.HOUSE.

Wystawa Vladimíra Birgusa w poznańskiej galerii