UŚPIENI na festiwalu ZWROT [zapowiedź]

Uśpieni to  pełen przekazu autorski spektakl PSYCHOTEATRU opowiedziany językiem teatru fizycznego. Zostanie wystawiony już 23 września 2018 roku o godzinie 15:00 na festiwalu ZWROT.

W trakcie spektaklu Uśpieni zobaczymy na scenie trzy niepowtarzalne kobiety, które tworzą wciągającą opowieść. Są to: Angelika Pytel, Diana Kozłowska i Magdalena Milecka. Każda z nich zajmuje się zupełnie czymś innym, inaczej wygląda, inaczej porusza się na scenie. Pomimo tego wytwarzają tak zadziwiającą energię, że widz nie wie, na którą z nich patrzeć. Przyznam, że sprawia to problem podczas większości scen symultanicznych.

Uśpieni na wrocławskim festiwalu ZWROT - [ZAPOWIEDŹ]
fot. Karol Budrewicz

Wyobrażenie

Żeby bliżej odnaleźć jedno z tysiąca uczuć, jakich doświadcza widz obcujący z czymś takim jak Uśpieni, trzeba by było powołać się na książkę Przebudzenie Anthony de Mello, film pod tytułem Lorax i wiele niepowiązanych ze sobą dzieł, które mają za zadanie oddziaływać globalnie i jednostkowo na człowieka.  Pomimo  społecznego przekazu idealnie pasuje stwierdzenie w powyżej wymienionej bajki: Jeżeli tacy jak ty nie zaczną się na prawdę przejmować, nic się nigdy nie zmieni. 

PSYCHO    TEATR

Pomimo tego, że ten Uśpieni w dotychczasowej wersji byli mroczni i pełni frustracji, to samym swoim przekazem nawiązują oni do wiary w jednostkę i siłę, jaką ma człowiek, by zrujnować i naprawić. 

Znamy PSYCHOTEATR ze swojego introwertycznego, destrukcyjnego i wypracowanego ruchu. Tym razem również nas nie zawiedli. Jednak to samo dzieło, które zostało nagrodzony w 2017 roku na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Małych Form KARBIDKA 2017 w Siemianowicach Śląskich (III NAGRODA), zobaczymy w zupełnie nowej odsłonie. Przekonamy się, czy w zmniejszonej obsadzie spektakl straci czy zyska w oczach widzów. 

Jesteśmy niezmiernie ciekawi, jak i tym razem zaprezentuje się PSYCHOTETAR. Przekonamy się już na niedzielnym ZWROCIE. Wy też nie możecie się  już doczekać ? 

Zapraszamy!

Uśpieni na wrocławskim festiwalu ZWROT - [ZAPOWIEDŹ]
fot. Jakub Lemański

Tekst: Angelika Pytel i Sebastian Zakrzewski

Reżyseria i choreografia: Angelika Pytel

Asystent reżysera: Sebastian Zakrzewski

Muzyka: Paweł Rychert

Reżyseria i realizacja światła: Sebastian Zakrzewski

Produkcja: Sebastian Zakrzewski

Czas trwania: 70 minut

Obsada: 

Angelika Pytel

Diana Kozłowska

Magdalena Milecka

 

Zobacz więcej: ZWROT, Uśpieni, Psychoteatr.