Subiektywne rekomendacje musicalowe [maj 2018]

Przygotowałam listę musicali, które uznałam za szczególnie godne polecania Waszej uwadze w maju 2018 roku. Oferta w polskich teatrach jest naprawdę bogata. Wśród wymienianych tytułów znalazły się premiery, wznowienia, koncert musicalowy i rewia jubileuszowa.

BROADWAY EXCLUSIVE – KRAKOWSKI TEATR VARIETE 

Broadway Exclusive to wyjątkowe wydarzenie tworzone przez utalentowanych, pełnych pasji ludzi, w sposób doskonały łączyce muzykę i taniec. Na koncert składa się klasyka amerykańskiego teatru muzycznego (Porgy & BessWest Side StoryNędznicyMiss SaigonUpiór w Operze), utwory z najnowszych spektakli, które już chwilę po premierach uzyskały status kultowych i światowe hity muzyki filmowej. W tym roku event wrócił w nowej, odświeżonej formie. Zdecydowano się dodać specjalnie przygotowane na tę okazję kawałki – przeboje ostatnich lat (np. z filmu La La Land) oraz piosenki z musicali dotąd jeszcze nieprezentowanych podczas Broadway Exclusive. 

Wystąpią znakomici soliści – Natalia PiotrowskaPaulina JanczakPaulina GrochowskaMaciej Pawlak oraz Jakub Wocial (pomysłodawca i twórca Broadway Exclusive). Wszyscy są związani z najlepszymi scenami muzycznymi w kraju.

Utwory zabrzmią w nowych aranżacjach dzięki współpracy z Janem Stokłosą. Będą wykonane na żywo przez band pod jego kierownictwem, który wystąpi w składzie: skrzypce, II skrzypce, altówka, wiolonczela, kontrabas/gitara basowa oraz instrumenty perkusyjne.

Wszystkie kompozycje, jak zawsze, połączone zostaną choreografią Santiago Bello Labradora, w doskonały sposób oddając klimat klasycznego broadwayowskiego teatru muzycznego, gdzie ciało i ruch w połączeniu ze zjawiskowym światłem (Tomasz Filipiak) tworzą jedną całość. Układy choreograficzne (Natalia Kielan, Ewelina Kruk, Santiago Bello, Patryk Gładyś) powstały na bazie dwóch stylów – Broadway oraz Contemporary.

TERMINY 

W maju możecie zobaczyć Broadway Exclusive w Krakowskim Teatrze Variete w dwóch terminach:

2 maja (środa) – godzina 19:00

3 maja (czwartek) – godzina 19:00

Spektakl jest wystawiany w jednej części, która trwa około 100 minut.

BILETY

Bilety są dostępne na stronie teatru.

rekomendacje musicalowe
Źródło: broadwaywpolsce.com
FOOTLOOSE – TEATR MUZYCZNY W POZNANIU 

21 kwietnia 2018 roku w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbyła się premiera musicalu Footloose, którego fabuła nawiązuje do wielkiego filmowego przeboju Kenny’ego Logginsa z 1984 roku. W roli głównej wystąpił w nim Kevin Bacon a partnerowali mu m.in. Lori Singer, John Lithgow i Sarah Jessica Parker. W 1985 roku piosenka Footloose nominowana była do Oscarów oraz Złotych Globów, a w 2004 roku znalazła się na liście 100 najlepszych piosenek filmowych wszech czasów.

FABUŁA 

Ren McCormack, po rozwodzie rodziców, wraz z matką przeprowadza się z wielkomiejskiego Chicago do małej, teksańskiej miejscowości Bomont. Tam poznaje Ariel, córkę pastora Shaw, który wprowadził zakaz tańca po tym, jak jego syn z grupą przyjaciół zginął w wypadku samochodowym podczas powrotu z imprezy. Chłopak postanawia się zbuntować i udowodnić wszystkim, że życie oparte wyłącznie na zakazach nie ma sensu.

Poznańską wersję Footloose wyreżyserował Jerzy Jan Połoński (Madagaskar – musicalowa przygoda). Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Jakub Kraszewski (Opowieści zimowe), za choreografię odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk (Zakonnica w przebraniu), scenografię i kostiumy zaprojektował Mariusz Napierała (Jekyll & HydeEvitaNine).

OBSADA

Ren McCormack – Karol Drozd/Maciej Zaruski

Ariel Moore – Ewa Kłosowicz/Joanna Rybka

Vi Moore – Agnieszka Różańska/Anita Urban
Wielebny Shaw Moore – Radosław Elis/Maciej Ogórkiewicz
Willard Hewitt – Łukasz Brzeziński/Wojciech Daniel
Rusty – Małgorzata Chruściel/Dagmara Rybak
Chuck Cranston – Patryk Kośnicki/Krzysztof Suszek
Ethel McCormack – Magdalena Szcześniewska/Jolanta Wyrzykowska
Wendy Jo – Katarzyna Tapek
Urleen – Denisa Jarczak/Joanna Rybka
Travis – Łukasz Kocur
Lulu Warnicker – Agnieszka Wawrzyniak/Lucyna Winkel
Wes Warnicker – Wiesław Paprzycki/Jarosław Patycki
Bickle – Grzegorz Maślanka/Maciej Zaruski
Kowboj Bob – Przemysław Łukaszewicz/Krzysztof Suszek
Dyrektor Harry Clark – Włodzimierz Kalemba/Arnold Pujsza
Eleonora Dunbar – Joanna Horodko/Anna Lasota
Policjant – Przemysław Łukaszewicz
Trener Roger Dunbar – Seweryn Wieczorek
Miszkańcy Bomont i uczniowie Liceum – Zespół oraz Balet i Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu

TERMINY

W maju Footloose możecie zobaczyć w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w następujących terminach:

4 maja (piątek) – godzina 19:00

5 maja (sobota) – godzina 15:00 i 19:00

6 maja (niedziela) – godzina 17:00

Czas trwania spektaklu: 160 minut.

BILETY

rekomendacje musicalowe
źródło: teatr-muzyczny.poznan.pl

Bilety są w sprzedaży na stronie Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o