Próba medialna “Rodziny Addamsów” w Teatrze Syrena [fotorelacja]

Próba medialna

Już 8 września 2018 roku odbędzie się premiera musicalu Rodzina Addamsów. Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w próbie medialnej w Teatrze Syrena.

Repertuar Teatru Syrena

Próbę medialną rozpoczęła konferencja prasowa, podczas której zapowiedziano, co czeka widzów w obecnym sezonie. Zgodnie z obietnicą Jacka Mikołajczyka, który ponad rok temu objął stanowisko dyrektora Teatru na ulicy Litewskiej w Warszawie, muzyka będzie królować na scenie Syreny.

Sezon rozpocznie premiera musicalu Rodzina Addamsów. W październiku do repertuaru wrócą Czarownice z Eastwick i Bem! Powrót człowieka armaty.

Jacek Mikołajczyk opowiedział o tym jak podczas swojej wizyty w Nowym Jorku obejrzał na Broadwayu Rodzinę Addamsów i Next to Normal. Oba musicale tak go zachwyciły, że marzył o tym, aby je wystawić w Polsce. Premiera Rodziny Addamsów odbędzie się 8 września 2018 roku, a na maj 2019 roku dyrektor Syreny zapowiedział polską prapremierę musicalu Next To Normal.

W ramach koncertów Syrena Music będzie można posłuchać: Mietka Szcześniaka – Nierówni (28 września), Roberta Janowskiego – Najpiękniejsze melodie (1 października) oraz Natalii Kukulskiej, Atom String Quartet i Michała Dąbrówki (7 grudnia).

Na Sylwestra zapowiedziano musicalowy koncert noworoczny ze składanką przebojów muzyki pop. Będzie można usłyszeć m.in. utwory zespołów Queen, ABBA i Bee Gees. Wykonają je znakomici artyści: Katarzyna Łaska, Agnieszka Przekupień oraz Maciej Pawlak.

Rodzina Addamsów 

Rodzina Addamsów to historia pewnej upiornej rodzinki, z którą nie będziecie się nudzić! Głównymi bohaterami opowieści jest małżeństwo – Gomez i Morticia, którzy wraz z córką Wednesday i synem Pugsley’em mieszkają na bagnach w starym wiktoriańskim zamku. Wednesday dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku, Lucasie. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy. Wszystko się zmieni gdy obie rodziny, pochodzące z dwóch różnych światów, spotkają się.

Musical Rodzina Addamsów jest poznańsko-warszawską koprodukcją. Reżyserię powierzono Jackowi Mikołajczykowi. Kierownictwo muzyczne spektaklu objął Piotr Deptuch i Tomasz Filipczak. Za choreografię odpowiada Ewelina Adamska-Porczyk. Scenografię projektuje Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch.

Podczas próby medialnej obejrzeliśmy trzy sceny z musicalu i usłyszeliśmy piosenki: Chcesz być Addamsem, Potworny życia kicz i Śmierć się czai tuż za rogiem. Byliśmy zachwyceni zarówno wykonaniami, jak i choreografią, muzyką, kostiumami i scenografią. Zapowiada się rewelacyjne widowisko!

Zapraszamy do obejrzenia naszych zdjęć z próby dla mediów.