Jezus Na Broadwayu – Tribute to Jesus Christ Superstar and Godspell

Już 22 kwietnia na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Będzie można wysłuchać w wersji koncertowej dwóch spośród największych musicali wszech czasów – Jesus Christ Superstar i Godspell.

HISTORIA

Twórcami Jesus Christ Superstar są Andrew Lloyd Webber i Tim Rice, którzy u progu lat siedemdziesiątych XX wieku stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola.

1 października 1971 roku Jesus Christ Superstar zagościł na Broadwayu po raz pierwszy, natomiast w 1972 roku odbyła się europejska prapremiera w Palace Theatre w Londynie. Wystawiany był już na wszystkich kontynentach, w różnych wersjach językowych. Wszędzie wywoływał niesamowite emocje i zdobywał uwielbienie coraz większej ilości publiczności.

Musical na polską scenę  trafił w 1987 roku – do Teatru Muzycznego w Gdyni. W 1999 roku wznowiono gdyńską produkcję. W 2001 roku grano go w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

4 października 2014 roku odbyła się premiera w Teatrze Muzycznym w Łodzi. W rolę Marii Magdaleny wcieliła się Agnieszka Przekupień, która wystąpi na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego podczas Jezus Na Broadwayu – Tribute to Jesus Christ Superstar & Godspell.

18 marca 2016 roku odbyła się premiera w Teatrze Rampa w Warszawie. Po ogromnym sukcesie musical powrócił na deski teatru w marcu 2017 roku. W roli Jezusa wystąpił Jakub Wocial, którego gra aktorska jest niezwykle emocjonalna, dosłownie wbijaja w fotel i wywołuje ciarki u publiczności. On również wystąpi na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego i można snuć przypuszczenia, że wykona utwór Gethsemane: I Only Want to Say.

Twórcami Godspell są Stephen Schwartz i John Michael Tebelak. Powstał on w oparciu o Ewangelię św. Mateusza. Premiera Godspell miała miejsce 17 maja 1971 roku. Musical był wystawiany m.in. w Melbourne, Londynie, Toronto czy Sydney, wszędzie ciesząc się ogromną popularnością.

Oba te musicale cieszą się niesłabnącym uwielbieniem fanów na całym świecie i poruszają coraz to nowe pokolenia. 

OBSADA

Na scenie Mazowieckiego Teatru Muzycznego spotkają się odtwórcy głównych ról z najnowszych polskich inscenizacji tytułu. Oprócz wspomnianego powyżej Jakuba Wociala i Agnieszki Przekupień będzie to również Maciej Nerkowski (Piłat – Teatr Rampa), a także specjalnie zaproszeni goście – Jan Traczyk (Studio Buffo, Teatr Muzyczny w Gdyni) i Jarosław Kozielski (Teatr Rampa, Studio Accantus). Solistom towarzyszyć będzie band pod kierownictwem Tomasza Filipczaka. Będzie można usłyszeń utwory w polskim tłumaczeniu Wojciecha Młynarskiego.

BILETY

Gorąco polecam spędzenie sobotniego wieczoru w Mazowieckim Teatrze im. Jana Kiepury w Warszawie. Myślę, że będą to naprawdę wyjątkowe chwile. Bilety można kupić tutaj: https://www.bilety24.pl/koncert/jezus-na-broadwayu-tribute-to-jesus-christ-superstar-godspell-30293?id=149585.