Letnie warsztaty teatralne

Akademia Sztuki i Kultury

Wakacje – dla miłośników teatru to czas oczekiwania na nowy sezon teatralny rozpoczynający się dopiero we wrześniu. Lato w mieście z zamkniętym teatrem… Nie da się ukryć, to swego rodzaju dramat. Chociaż z drugiej strony może być to czas bardzo twórczego rozwoju podczas letnich warsztatów teatralnych.

Zawsze chciałeś stanąć na scenie, ale nie było ku temu okazji, wstydziłeś się? A może jesteś jedyną z setek osób, które nie dostały się do szkoły teatralnej? Jeżeli chcesz uruchomić swoją twórczą wyobraźnię, otworzyć się na ludzi i poznać techniki aktorskie, to zrób to w te wakacje. Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji letnich warsztatów teatralnych prowadzonych w różnych miejscach w Polsce.

Kraków

Intensywne warsztaty teatralne All we need is… to propozycja Łaźni Nowej w Krakowie. Warsztaty organizowane w ramach Bulwaru Sztuki 2018 to okazja do poznania i zastanowienia się nad hierarchią potrzeb Abrahama Maslowa – amerykańskiego psychologa. Prowadzący wraz z uczestnikami chcą przełożyć teorię na praktykę, zastanowić się nad tym, jak oddziałuje na człowieka czas, miejsce, moment życia, w którym się znajduje. To wszystko przy użyciu narzędzi performatywno – teatralnych.

Warsztaty poprowadzą:

Marcin Kalisz – aktor teatralny i filmowy, reżyser, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W latach 2005 – 2008 pracował w Teatrze Ludowym, obecnie związany z Teatrem Starym w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Drama Studio w Krakowie.

Dominika Katarzyna Borkowska – artystka interdyscyplinarna: reżyserka, choreografka, dramatopisarka, performera. Tworzy własny język ciała oparty na ruchu, kolorze i przedmiotach o specyficznej fakturze.

W warsztatach może wziąć udział właściwie każdy – młodzież, dorośli, seniorzy. Odbędą się one w trzech różnych terminach: 14 – 19.07, 17-19.08 i 24-26.08. Zapisy ruszają 25 czerwca.

Warszawa

Letnie warsztaty teatralne w Akademii Sztuki i Kultury to pomysł dla osób, chcących poprawić swoją technikę i poczuć się swobodniej na scenie. Podczas warsztatów uczestnicy pracować będą nad głosem, emisją, ciałem w przestrzeni, improwizacją.

Warsztaty poprowadzą:

Piotr Filonowicz absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Założyciel i prowadzący warsztaty Akademii Sztuki i Kultury. Jest specjalistą od otwierania głosu i współtwórcą improwizacji wolnej. Brał udział w licznych kursach i warsztatach teatralnych (m. in.: pod kierunkiem Eugenio Barby, Thomasa Richardsa).

Warsztaty trwać będą od 13.08 do 19.08 br. Zapisy cały czas trwają.

 Szczecin

Letnie Warsztaty Teatralne 2018 organizowane przez Teatr Mały  w tym roku odbędą sie pod hasłem „z innej bajki”. Prowadzący wraz z uczestnikami będą poszukiwać końca znanego wszystkim z dzieciństwa cytatu:  Dawno, dawno temu, za siedmioma górami, za siedmioma lasami…

Warsztaty poprowadzą:

Barbara i Michał Lewandowscy – aktorzy Teatru Współczesnego w Szczecinie

Piotr Bumaj – aktor Teatru Polskiego w Szczecinie

Warsztaty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku 10 – 15 lat. Odbędą się one w terminie od 2.07 do 13.07 br. Zapisy cały czas trwają.

Wrocław

Appendix Studio we Wrocławiu organizuje Letnie intensywne warsztaty aktorskie dla młodzieży i studentów. Podczas 20 godzin zajęć uczestnicy będą ćwiczyć podstawowe techniki aktorskie: zbiorowe i indywidualne etiudy aktorskie, sceny dialogowe i improwizowane oraz dykcję.

Warsztaty poprowadzą:

Łukasz Chojęta – aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Założyciel i prowadzący warsztaty w Appendix Studio. Obecnie aktor Teatru Ad Spectatores we Wrocławiu.

Odbędą się dwa turnusy warsztatów. Pierwsza tura: 25.06 – 29.06, druga: 02.07 – 06.07. Zapisy na drugi turnus cały czas trwają.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here