Krótki kurs piosenki aktorskiej [ZAPOWIEDŹ]

0
408

Chociaż teatr Baj Pomorski kojarzy się głównie z rozrywką dla dzieci, tym razem zaprasza na Scenę dla Dorosłych. Reżyser Wojciech Szelachowski w swoim spektaklu stawia kilka, wydawałoby się, prostych pytań. Kim jest aktor? Na czym polega jego sztuka? Co czuje aktor, kiedy staje na scenie? Odpowiedzi znajdziecie na spektaklu Krótki kurs piosenki aktorskiej.

Główny wątek sztuki opiera się na relacji rodzeństwa. Karol, dobry człowiek, który nieszczególnie przepada za artystami, postanawia odwiedzić swojego chorego brata – Krzysztofa. Ten, jak się okazuje, jest sławnym kompozytorem piosenek wykorzystywanych w teatrach. Między nich wstępują różne postacie, Zjawy i Widma teatralne, które przy pomocy piosenek próbują wprowadzić Karola w świat sztuki aktorskiej.

Zabrzmią w nich książkowe prawdy poddane próbie ironicznego dystansu, liryczne wyznania, groteskowe sytuacje ze świata sceny i życia zakulisowego. A wszystko po to, aby zobaczyć, jak barwny, bogaty i skomplikowany jest zawód aktora, a może raczej … powołanie?

Taki opis muzyki  możemy znaleźć na stronie teatru Baj Pomorski. Spektakl zachęca więc do własnych przemyśleń na ten jakże niesamowity temat, jakim jest aktorstwo. Łatwo można się domyślić, że coś dla siebie znajdą zarówno osoby niezwiązane z teatralną pasją jak i te, które ten rodzaj sztuki zawsze noszą w sercu.

Z pewnością zaskakującym i ciekawym faktem jest to, iż postać Krzysztofa (sławnego kompozytora teatralnego) gościnnie gra Krzysztof Dzierma odpowiedzialny za skomponowawanie muzyki do tej inscenizacji.

krótki kurs piosenki aktorskiej

Kto?

Reżyser: Wojciech Szelachowski
Scenografia: Andrzej Dworakowski
Muzyka: Krzysztof Dzierma

Akompaniament:

Krzysztof Zaremba – pianino
Mariusz Hejnicki – klarnet
Michał Hajduczenia – kontrabas

Kiedy i gdzie?

21.02-24.02.2018r.
Teatr “Baj Pomorski” w Toruniu 

Za ile?

Bilet normalny: 30zł,
Bilet ulgowy: 25zł.

Bilety można rezerwować na stronie teatru. Więcej informacji >tutaj<.

 

Zdjęcia wykorzystane w artykule są autorstwa Pawła Brakonieckiego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments