“Kordian” w niecodziennym wydaniu w Teatrze Polskim

Fot. Magda Hueckel

W najbliższą niedzielę, 23 czerwca, w Teatrze Polskim w Poznaniu o godzinie 17.00 odbędzie się spektakl Kordian w reżyserii Jakuba Skrzywanka z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy. Tuż przed nim, o godzinie 16:40, osoby głuchoniewidome, niewidome i głuche będą miały okazję wziąć udział w interaktywnym spacerze po scenografii spektaklu.

27 czerwca przypada 139. rocznica urodzin Helen Keller, najbardziej znanej głuchoniewidomej osoby – pisarki, edukatorki, działaczki społecznej – z tej okazji w ostatnim tygodniu czerwca obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Wiedzy o Osobach Głuchoniewidomych. Teatr Polski w Poznaniu włącza się w jego obchody, organizowane przez Wielkopolską Jednostkę Wojewódzką Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym.

Kordian w reżyserii Jakuba Skrzywanka z audiodeskrypcją i tłumaczeniem na język migowy możliwy będzie dzięki współpracy z Fundacją Mili Ludzie. W niedzielę 23 czerwca o godzinie 17.00 dla śmiałków, którzy zdecydują się także obejrzeć Kordiana w symulatorach wad wzroku i z zestawem do audiodeskrypcji przygotowaliśmy bezpłatne wejściówki!

Po spektaklu zapraszamy również – tych widzów, którzy chcieliby na chwilę wczuć się w osobę głuchoniewidomą – na specjalną wycieczkę po teatrze w symulatorach wad wzroku lub opaskach na oczy i wygłuszających słuchawkach.

Liczba miejsc na wycieczkę i bezpłatnych wejściówek dla chętnych do obejrzenia spektaklu w symulatorach ograniczona! Zapisy i dodatkowe informacje: agnieszka.misiewicz@teatr-polski.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here