Jesus Christ Superstar wraca do Teatru Rampa

Jesusi Christ Superstar / Materiały prasowe Teatru Rampa
Jesusi Christ Superstar / Materiały prasowe Teatru Rampa

Od 8 marca do 17 kwietnia 2019 roku widzowie będą mogli zobaczyć czwartą odsłonę kultowej rock opery Jesus Christ Superstar na deskach warszawskiego Teatru Rampa. 

Jesus Christ Superstar to jeden z największych musicali wszech czasów. Jego twórcami są Andrew Lloyd Webber i Tim Rice. Fabułą są niezwykłe wydarzenia z ostatniego tygodnia życia Jezusa widziane z perspektywy Judasza. Jesus Christ Superstar w reżyserii Jakuba Wociala i Santiago Bello jest od czterech lat sezonowym hitem Rampy. Z racji swojej tematyki prezentuje się go tylko przed Wielkanocą. Artystom towarzyszyć będzie orkiestra pod dyrekcją Jana Stokłosy, który od dwóch lat jest kierownikiem muzycznym inscenizacji Jesus Christ Superstar w Rampie.

Jesus Christ Superstar w inscenizacji Teatru Rampa

Inscenizacja Teatru Rampa w 2017 roku otwierała 4. Prezentacje Form Muzyczno-Teatralnych Dźwięki Słów w Lublinie, a w 2018 roku IX Festiwal Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu. W tym roku, od 30 kwietnia do 5 maja, musical będzie wystawiany w Admiralspalast w Berlinie, a w październiku i listopadzie w Krakowskim Teatrze Variété.

Siłą tej inscenizacji są genialne interpretacje wokalne, piękna muzyka na żywo, świetnie dobrane do postaci kostiumy, urzekająca choreografia i wyjątkowa atmosfera.

Każdy może odbierać ten musical w odmienny sposób i u każdego może on powodować inne emocje, ale jesteśmy pewni, że nikt nie wyjdzie z teatru obojętny na to co właśnie zobaczył. Dla jednych będzie to porywająca rozrywka, dla innych wręcz przeżycie duchowe. Musical zachwyca, oszałamia, nastraja do refleksji.

Obsada

W obsadzie Jesus Christ Superstar znaleźli się wybitni wykonawcy. W tym roku w roli Jezusa ponownie zobaczymy Jakuba Wociala, laureata zeszłorocznej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Wokalista Musicalowy. Jego wyjątkowa kreacja od lat zachwyca i porusza widzów.

Natomiast najważniejszą rolę kobiecą – Marii Magdaleny, obok rewelacyjnej Natalii Piotrowskiej, kreować będzie Agnieszka Przekupień (laureatka zeszłorocznej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepsza Wokalista Musicalowa). Została ona zaproszona specjalnie do tej roli przez reżysera.

Ze względu na rosnące zainteresowanie inscenizacją Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa zwiększono ilość przedstawień. To wymagało rozszerzenia tegorocznej obsady. Pozostałą nową część wykonawców wyłoniono w castingach. Musical zostanie zagrany w marcu i kwietniu 2019 roku w Rampie aż 36 razy.
Obsada Jesus Christ Superstar 2019 prezentuje się następująco:

JEZUS – Jakub Wocial/Sebastian Machalski
JUDASZ – Sebastian Machalski/Jerzy Gmurzyński
PIOTR – Jakub Szyperski/Maciej Pawlak
MARIA MAGDALENA – Natalia Piotrowska/Agnieszka Przekupień
HEROD – Daniel Zawadzki
PIŁAT – Maciek Nerkowski/Andrzej Danieluk
KAJFASZ – Paweł Tucholski/Paweł Erdman
ANNASZ – Agnieszka Fajka Fajlhauer
KAPŁANKA – Brygida Turowska
SZYMON – Przemysław Franciszek Niedzielski/Arkadiusz Borzdyński

PRZEZNACZENIE – Dominika Łakomska/Marta Wardyńska

Oraz zespół taneczno-wokalny: Anna Kędroń, Wiktoria Maria Jabłońska, Paulina Janczak, Dominika Łakomska, Ewelina Kruk, Natalia Kielan, Santi Bello, Michał Cyran, Patryk Gładyś, Robert Tondera, Mariusz Czaja, Jarosław Zawadzki.

Bilety

Bilety są do nabycia w kasie Teatru Rampa oraz na stronie internetowej.

Wkrótce na naszej stronie pojawi się konkurs w którym będziecie mieli szansę wygrać podwójne zaproszenia na Jesus Christ Superstar w Teatrze Rampa!

 

Materiały prasowe Teatru Rampa.
Jesusi Christ Superstar / Materiały prasowe Teatru Rampa.