Wystawa Janusza Gajosa w Poznaniu

Janusz Gajos
fot. tvn24.pl / PAP / Rafał Guz

Każdy zna Janusza Gajosa, aktora, ale nie każdy wie, że jest on również doskonałym fotografem. A 6 czerwca w Poznaniu wystąpi właśnie w tej roli.

Fani tego wybitnego aktora będą mogli zobaczyć wystawę fotografii pt. Trochę Teatru. Znany aktor, Janusz Gajos, pokaże kadry innych, bliskich mu aktorów. Ujęcia robione podczas prób, antraktów czy spektakli… Jak podkreślają organizatorzy podczas spotkania nie zabraknie opowieści i anegdot związanych z prezentowanymi pracami.

Fotografowanie ludzi to przede wszystkim zajęcie bardzo krępujące. Jest to wkraczanie w czyjąś prywatność. Z drugiej strony, bardzo ciekawi mnie podglądanie ludzi. To jest pewnie odruch mojego działania zawodowego. Nie wiem, czy zostanę z tego rozgrzeszony, ale czasem nie mogę się powstrzymać przed zrobieniem zdjęcia człowiekowi, który niczego nie udaje” – mówi autor zdjęć.

Janusz Gajos – uznawany za jednego z najwybitniejszych aktorów polskiego kina i teatru. Dał się także poznać jako świetny aktor kabaretowy. Na ekranach kin i deskach teatrów nieprzerwanie pojawia się od trzech dekad na trwałe wpisując się w ich historię. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień za swoje osiągnięcia zawodowe, w tym także nagród publiczności. Jest m.in. sześciokrotnym laureatem prestiżowej filmowej nagrody „Orły” oraz nagród przyznawanych przez Jury festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Posiada także nagrody świadczące o niesłabnącej sympatii i uznaniu widzów n.p. pięć Wiktorów i jednego Super Wiktora. Na 40-tym Festiwalu Filmów Polskich w Gdyni uhonorowany  został Diamentowymi Lwami – nagrodą dla najlepszego aktora czterdziestolecia. W roku 2016 otrzymał tytuł doktora honoris causa PWSFTiT w Łodzi. Od 2003 r. należy do zespołu Teatru Narodowego w Warszawie.

Wernisaż odbędzie się 6 czerwca o godzinie 18.00 we Foyer w Concordia Design.  Wystawę będzie można oglądać na Przystań Sztuki do 8 lipca.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o