Czym jest wystawa Biennale Kultura Futura 2023?

0
122

Kultura Futura. Interdyscyplinarne Biennale Sztuki i Techniki Przyszłości to eksperymentalny projekt VR Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

Wystawa Biennale Kultura Futura to zestaw dziesięciu prac, których wspólnym tematem jest e-Polis – miasto przyszłości. Prace dostępne są w formie cyfrowej, wykonane przy pomocy sztucznej inteligencji AI. Doświadczać i oglądać to, co przygotowali dla nas twórcy możemy dzięki okularom VR.

Jak sami twórcy piszą na stronie wydarzenia:

Biennale to pierwsze holistyczne przedsięwzięcie poświęcone sztuce i technologii przyszłości łączące multisensoryczne instalacje, projekcje wielkoformatowe, mapping, teatr i sztukę nowych mediów: VR, AI, AR i innowacje w przemyśle kreatywnym.

Wystawa dostępna jest na poziomie – 1 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki na ul. Rajskiej 12 w Krakowie. To właśnie tam możemy doświadczyć niecodziennego ekosytemu, który łączy świat realny z wirtualnym, sztukę z nauką i przemysłem o charakterze innowacyjnym. Wystawa otwarta jest od 18 października do 28 listopada. Bilet kosztuje jedyne 5 złotych.

Oprócz samej eksperymentalnej formy wystawy, twórcy postanowili sprawić, by była ona dostępna również dla osób z niepełnosprawnościami. Dlatego w czwartki na wystawie odbywają się specjalne oprowadzenia. Można skorzystać zarówno z audiodeksrypcji, jak i tłumaczenia na język migowy.

Pomysłodawcą i kuratorem Kultury Futury jest Alek Janicki, polski artysta intermdedialny i performer. Zapewnia on, że wystawa ta jest wyprawą, której ograniczeniami jest tylko wyobraźnia jej twórców.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments