CABARET w krakowskim Teatrze Stu

Materiały prasowe

Krakowska Scena Stu rozpoczęła nowy rok jednym z najpopularniejszych musicali – 6 stycznia odbyła się premiera Cabaretu w reżyserii Krzysztofa Jasińskiego.

Miłość w przedwojennym Berlinie

Wszystko zaczęło się w 1966 roku, kiedy po raz pierwszy wystawiono Cabaret na Broadwayu. Musical stał się niezaprzeczalnym hitem. Jeszcze większą popularność przyniósł mu film Boba Fosse’a o tym samym tytule. Spektakl opowiada historię miłości dwojga ludzi w przeddzień wybuchu II wojny światowej. Clifford Bradshaw przyjeżdża do Berlina, żeby dokończyć swoją książkę. Pisarz wynajmuje tani pokój i poznaje miłość swojego życia  – artystkę kabaretu Kit-Kat – Sally Bowles.

 

Cabaret
Materiały prasowe

Młode twarze na scenie

Teraz Cabaret możemy zobaczyć w Krakowie na Scenie Stu. Krzysztof Jasiński – reżyser spektaklu – postawił na młodych aktorów. W rolach głównych zobaczyć możemy świeżych absolwentów Akademii Teatralnych. Wchodząc do kabaretu Kit-Kat przywita nas konferansjer Emcee (w tej roli zamiennie Krzysztof Kwiatkowski i Łukasz Szczepanowski). Gwiazdę kabaretu Sally Bowles grają Joanna Pocica i Paulina Kondrak. Na scenie nie zabraknie również wybitnych aktorów Sceny Stu, z nieco większym doświadczeniem – Beata Rybotycka , Dorota Zięciowska, Rafał Dziwisz i Andrzej Róg  – oni również należą do kabaretu. Aktorom na scenie towarzyszy zespół muzyczny.

Cabaret
Materiały prasowe

Tańczące girlsy, szampan, muzyka na żywo, a wszystko zanurzone w dekadenckiej atmosferze muzycznych klubów czasu międzywojnia. To właśnie atmosfera kabaretu Kit-Kat panująca w dekadenckim Berlinie. Czy udało się ją przenieść do Krakowa? Żeby to sprawdzić trzeba wybrać się do teatru. Najbliższe spektakle Cabaretu dopiero w marcu, ale warto już teraz nabyć bilety. Spektakl cieszy się tak dużą popularnością, że do repertuaru dodano dwa dodatkowe spektakle. Więcej informacji znajda państwo na stronie internetowej teatru.

Cabaret
Materiały prasowe

Willkommen! Bienvenue! Welcome!  Zapraszamy do legendarnego kabaretu Kit-Kat! Można już rezerwować stoliki.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o