“Byłem w Ameryce” – spektakl komediowo-muzyczny w Brodnicy [zapowiedź]

14 maja br. w Brodnickim Domu Kultury będzie można zobaczyć spektakl komediowo-muzyczny Byłem w Ameryce. W rolach głównych wystąpią Janek Traczyk i Piotr Orych.

FABUŁA

Główni bohaterowie spektaklu Byłem w Ameryce to sąsiedzi zza ściany – Piotr i Jan. Ten pierwszy to dusza towarzystwa, bywalec siłowni, prostolinijny wesołek; drugi jest odciętym od świata, znerwicowanym artystą, całe dnie spędzającym przy pianinie. Mimo kompletnie przeciwnych charakterów i światów, w których żyją, dwaj młodzieńcy znajdują wspólny język, a to za sprawą okoliczności ich poznania – obaj zostali właśnie porzuceni przez kobiety. Inscenizacja to rozmowy męsko – męskie na tematy damskie: podczas nich wiele rzeczy okazuje się być zupełnie innymi, niż się początkowo wydawało. Niektóre wstydliwe tajemnice wychodzą na jaw a wyobrażenia biorą czasem górę nad światem rzeczywistym. Spektakl prezentuje typowy dla mężczyzny punkt widzenia na wiele spraw związanych z kobietami, by na końcu podważyć to wszystko, co było wcześniej powiedziane.

Byłem w Ameryce to dzieło pełne humoru i lekkości, niesilące się na zbyt poważne podejście do tematów, ubarwione wdzięcznymi piosenkami o wpadających w ucho melodiach i pomysłowych tekstach.

OBSADA

W główne role wcielają się twórcy spektaklu – Piotr Orych, autor tekstów i Jan Traczyk, autor muzyki.

Piotr Orych jest tekściarzem. Jan Traczyk to aktor Teatru Muzycznego Roma w Warszawie oraz Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, wcześniej związany z Teatrem Buffo. Obecnie występuje w TV show Twoja Twarz Brzmi Znajomo.

BILETY

Bilety w cenie 25 zł. są dostępne w Brodnickim Domu Kultury.

 

Materiały promocyjne Brodnickiego Domu Kultury.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o