Żyj Teatrem! Festiwal Teatru Klasyki Polskiej w Żyrardowie – letnia odsłona [zapowiedź]

0
35

Kulturalne Media objęły patronatem medialnym wydarzenie Żyj Teatrem! Festiwal Teatru Klasyki Polskiej w Żyrardowie. Letnia odsłona wydarzenia, na którą wstęp jest bezpłatny, odbędzie się 27 i 28 lipca o godzinie 17:00 w Parku Karola Augusta Dittricha w Żyrardowie.

Wystawione zostaną wówczas dwie znakomite, ponadczasowe komedie – Śluby panieńskie Aleksandra Fredry i Powrót posła Juliana Ursyna Niemcewicza.

Spektakle i terminy

Powrót posła w reżyserii Tomasza Mana to historia przedstawiająca pełną napięcia grę w sieci miłosnej intrygi z polityką w tle. Aktorzy Teatru Klasyki Polskiej w barwny i atrakcyjny sposób konstruują swoich bohaterów i porywają widzów w przepiękną, buzującą od namiętności, podróż. Doskonale znana telewidzom Lidia Sadowa (z seriali takich jak Barwy szczęścia, Stulecie winnych czy Na wspólnej) wręcz rozsadza scenę w roli pełnej temperamentu Starościny. Trzyma pod wytwornym bucikiem swojego męża Starostę (w tej roli Jarosław Gajewski). Prześliczną Starościankę zagra Karolina Piwosz – aktorka potrafiąca śpiewem wyrazić najdelikatniejsze i najmocniejsze stany emocjonalne. To o jej względy rywalizują tytułowy poseł – Walery (Tomasz Osica) i nieco podejrzany, ale ogromnie czarujący pan Szarmancki (Michał Chorosiński).

Materiały prasowe.

Śluby Panieńskie w inscenizacji Teatru Klasyki Polskiego to komediowy rollercoaster, który pokochali widzowie. Piszą o nim tak:

Znakomity występ, wspaniała sztuka i gra aktorska! Rozrywka na najwyższym poziomie, dawno się tak dobrze nie bawiłem w teatrze…

Klasyka nie zawodzi, a podkreślona doskonałą grą aktorów nigdy się nie nudzi. Serdecznie polecam!

FANTASTYCZNY spektakl! Świetne rymy, naturalnie zabawne dialogi, gra aktorska rewelacyjna! Bardzo polecam, bo warto.

źródło: Biletyna

W nieugięte przeciwniczki płci męskiej mistrzowsko wcielają się w spektaklu Marta Dylewska (Aniela) i Angelika Kurowska (Klara). Ksawery Szlenkier z nieodpartym wdziękiem kreuje postać beztroskiego Gustawa, prowadzącego szkolenie z uwodzenia dla swojego fajtłapowatego towarzysza – Albina (Mateusz Grydlik).

Materiały prasowe.

sobota 27 lipca, godz. 17:00 – Śluby panieńskie – wstęp bezpłatny
niedziela 28 lipca, godz. 17:00 – Powrót posła – wstęp bezpłatny

Spektakle w wykonaniu aktorów Teatru Klasyki Polskiej to doskonały sposób na spędzenie letniego wieczoru w towarzystwie bliskich. Podzielmy się radością przeżywania emocji –  żyjmy teatrem! Serdecznie polecamy oba spektakle.

Teatr Klasyki Polskiej

Teatr Klasyki Polskiej studiuje i wystawia najwybitniejsze polskie dramaty oraz adaptacje arcydzieł polskiej literatury dawnej, zgodnie z ich literą i duchem, w oparciu o rzetelny warsztat i we współpracy z wybitnymi twórcami teatru. Jedną z form działalności Teatru Klasyki Polskiej są objazdy po kraju oraz zagraniczne tournée, które są adresowane przede wszystkim do rozsianej po świecie Polonii. Celem działań instytucji jest integracja wspólnot, wzmacnianie ich tożsamości poprzez przypominanie bogactwa melodii polskiego języka, historii i zwyczajów. Teatr Klasyki Polskiej to nowa, wielka szansa dla widzów na kontakt z arcydziełami rodzimej literatury, dla inwestorów i mecenasów – na stworzenie polskiej marki teatralnej o międzynarodowym zasięgu i znaczeniu.

Jesienna odsłona festiwalu

Wkrótce do sprzedaży trafią bilety na spektakle jesiennej odsłony festiwalu:

22 listopadaZemsta, godz. 12:00 i 19:00, Kino Len
23 listopadaAmbasador, godz. 19:00, Kino Len
24 listopadaBajka nie tylko o smoku, godz. 14:00 i 19:00, Kino Len
24 listopadaKról i caryca, godz. 17:00, Resursa

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments