Microsoft zaprzestaje produkcji Xbox One X i Xbox One S All Digital

Xbox One X

Microsoft potwierdził, że zaprzestaje produkcji dwóch ze swoich konsol: Xbox One S All Digital oraz mocniejszej wersji Xbox One X.

Jakiś czas temu po sieci krążyły plotki, że Microsoft zaprzestanie produkcji niektórych ze swoich konsol. Przemawiała za tym coraz niższa dostępność oraz problemy z dostawą w niektórych krajach. Po wielu pytaniach wydawca z Redmond odpowiedział za pośrednictwem swoich przedstawicieli między innymi serwisowi gamesindustry.biz. Oto oświadczenie:

Gdy wkraczamy w przyszłość z Xbox Series X, robimy naturalny krok zatrzymania produkcji Xbox One X i Xbox One S All-Digital Edition. Xbox One S. będzie nadal produkowany i sprzedawany na całym świecie. Gracze mogą sprawdzić u lokalnych sprzedawców detalicznych więcej informacji na temat dostępności sprzętu na Xbox One.

Co to oznacza w praktyce? Ano dwie rzeczy: to, że Microsoft przygotowuje się ostro na produkcję swojej nowej konsoli oraz to, że w najbliższych miesiącach ceny sklepowe Xboxa One X będą tylko rosły a osoby, które nie chcą go kupować z drugiej ręki powinny się pospieszyć.

Co sądzicie o tym ruchu Microsoftu? Czy zaprzestanie produkcji silniejszej wersji konsoli to nie za szybko? A może akceptujecie ten ruch bo czekacie już na Xbox Series X? Dajcie nam znać w komentarzach!

Ubisoft Forward Sale – duże zniżki na gry Ubisoftu

Ubisoft Forward Sale – duże zniżki na gry Ubisoftu