Koncerty w czasach zarazy czyli #zostańwdomu z muzykami

koncerty
instagram.com/p/B9c2zPwh8dP/

Artyści postanowili umilić czas swoim fanom koncertami bez konieczności wychodzenia z domu.

Muzycy mimo pandemii nie próżnują. Odwołane koncerty nie oznaczają dla nich przerwy w karierze muzycznej. Światowe gwiazdy postanowiły zagrać swoje największe przeboje na instagramowych i facebookowych live’ach ku pokrzepieniu serc i dostarczeniu rozrywki fanom, którzy zostali uwięzieni w domach. Sprawdźmy, jakie gwiazdy zorganizowały swoje koncerty w mediach społecznościowych.

John Legend

We wtorek 17 marca muzyk  opublikował relację na żywo na swoim facebooku. Na swoim nagraniu zaśpiewał piosenkę Stevie`go Wondera. Wideo opatrzył hashtagiem WHO #TogetherAtHome.

#TogetherAtHome

Social distancing is important, but that doesn't mean it has to be boring. I did a little at-home performance to help lift your spirits. Miguel, Charlie Puth – you want next?Learn more about how you can take action to help slow the spread of coronavirus with our partners at World Health Organization (WHO) and Global Citizen globalcitizen.org/coronavirus #TogetherAtHome

Publiée par John Legend sur Mardi 17 mars 2020

John podkreślał, jak ważne w teraźniejszej sytuacji jest pozostanie w domu. Tłumaczył też, że nie oznacza to, że mamy się nudzić, dlatego, by poprawić humor swoim fanom, zdecydował się na nagranie tego mini-koncertu. W transmisji na żywo muzykowi towarzyszyły żona Chrissy Teigen.

Chris Martin

O tym występie ostatnio zrobiło się bardzo głośno. Lider zespołu Coldplay usiadł przed kamerką i wykonał najpopularniejsze hity zespołu.

Artysta wykonywał utwory zaproponowane przez widzów relacji. Chris wykonał między innymi przeboje takie jak A Sky Full Of Stars, Viva La Vida czy Up & Up.

Lizzo

Artystka zaskoczyła wszystkich swoim nagraniem. Wokalistka znana z przeboju Cuz I Love You przyznała, że w teraźniejszej sytuacji zagrożenia epidemiologicznego czuje lęk i niepokój. Na livestreamie zagrała utwór na klarnecie, zachęcając do wspólnej medytacji i ćwiczeń oddechu, które działają uspokajająco. Piosenkarka zapowiedziała również kolejne odsłony wirtualnych spotkań.

Patti Smith

Wokalistka wykonała utwór Wing z albumu Gone Again, a także pokazała swoje recytatorskie umiejętności, deklamując wiersz. Podczas nagrania towarzyszyła jej córka Jesse Paris Smith.

Ewa Farna

Polska wokalistka poszła o krok dalej i urządziła transmisję profesjonalnego koncertu bez udziału publiczności. Całość trwa ponad godzinę i jest dostępna na facebooku.

LIVESTREAM #shudboujsmespolu

Publiée par Ewa Farna sur Samedi 14 mars 2020

Yo-Yo Ma

Coś dla wielbicieli klasyki. Wiolonczelista Yo-Yo Ma na Twitterze zamieścił swoje nagranie z podpisem

W tych czasach pełnych strachu chciałem znaleźć sposób, by wciąż dzielić się z innymi muzyką, która daje mi pocieszenie

Kto jeszcze koncertuje w domu?

W mediach społecznościowych swoje nagrania opublikowali ostatnio także artyści tacy jak: Keith Urban, Diplo, Miley Cyrus, Pink czy Bono.