„Drogi Evanie Hansenie” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu [zapowiedź]

0
30
Materiały prasowe.

Zapewne na ten dzień czekali wszyscy miłośnicy musicali w naszym kraju. Właśnie ogłoszono obsadę polskiej prapremiery spektaklu Drogi Evanie Hansenie w reżyserii Pawła Szkotaka w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Jednocześnie ruszyła sprzedaż biletów.

Fabuła

Premiera Dear Evan Hansen odbyła się w lipcu 2015 roku w Waszyngtonie. Musical błyskawicznie stał się przebojem, zwłaszcza wśród młodych ludzi. Muzykę i słowa napisali Benj Pasek i Justin Paul (La La Land, The Greatest Showman), a scenariusz Steven Levenson. Spektakl zdobył sześć statuetek Tony (w tym za najlepszy musical i najlepszą muzykę oryginalną). Natomiast w 2021 roku doczekał się filmowej adaptacji w reżyserii Stephena Chbosky’ego. Rolę Evana zagrał Ben Platt.

Głównym bohaterem Drogi Evanie Hansenie jest 17-letni Evan. Cierpi on na fobię społeczną przez którą ciężko mu nawiązać relację z rówieśnikami. Zgodnie z zaleceniem terapeuty pisze do siebie listy. Jeden z nich wpada w ręce kolegi z klasy, Connora, który po jego przeczytaniu wścieka się gdyż Evan wspomina w nim o jego siostrze, Zoe. Kilka dni później Connor popełnia samobójstwo, a rodzice znajdują przy nim list Evana i opacznie uznają, że chłopcy przyjaźnili się. Próba sprostowania pomyłki przerasta chłopaka, zwłaszcza że wreszcie to, co mówi, jest dla kogoś ważne. Dlatego też brnie w opowieść o przyjaźni, której nigdy nie było…

Drogi Evanie Hansenie to historia o tych, którzy czują się niewidzialni. Spektakl porusza tematy, o których chcemy rozmawiać, ale często nie wiemy jak. Dotyka ważnych dziś problemów zdrowia psychicznego nastolatków, depresji, lęków społecznych i uzależnień w świecie mediów społecznościowych. To jednak także pełna ciepła opowieść o sile przyjaźni i budowaniu dobrych relacji, z prostym przekazem: #niejesteśsam.

Teatr Muzyczny w Poznaniu

Obsada

Castingi do musicalu odbyły się 11-12 marca 2024 roku. Relację wideo zobaczyć na YouTube. Pierwsze próby rozpoczną się w maju.

W roli Evana Hansena widzowie zobaczą Marcina Franca, Macieja Badurkę oraz Michała Kondyjowskiego (swing).

materiały prasowe

Postać Zoe Murphy wykreują Iga Klein i Urszula Laudańska, a jej brata, Connora Murphy’ego zagrają Jakub Rayman i Bartosz Sołtysiak.

materiały prasowe
materiały prasowe

W roli Cynthii Murphy wystąpią Oksana Hamerska i Agnieszka Wawrzyniak, a jej męża Larry’ego Murphy’ego zagrają Radosław Elis i Patryk Kośnicki.

materiały prasowe
materiały prasowe

Matkę Evana, Heidi Hansen, wykreują Dagmara Rybak i Katarzyna Tapek.

materiały prasowe

W spektaklu zobaczymy także Aleksandrę Daukszewicz i Joannę Rybkę-Sołtysiak jako Alanę Beck oraz Maksymiliana Pluto-Prądzyńskiego i Macieja Zaruskiego w roli Jareda Kleinmana.

materiały prasowe
materiały prasowe
Twórcy

Na deski Teatru Muzycznego w Poznaniu musical Drogi Evanie Hansenie przenosi Paweł Szkotak, kierownikiem muzycznym jest Dariusz Tarczewski, choreografię przygotowuje Karol Drozd, a scenografię i kostiumy – Natalia Kitamikado. Spektakl dopełniają światła Pauliny Góral oraz projekcje Karoliny Jacewicz i Mateusza Kokota. Natomiast reżyserem dźwięku jest Tomasz Zajma.

Terminy

Spektakl zobaczą widzowie premierowo już 7 i 8 września 2024 roku, a następnie od 10 do 14 września.

7 września (sobota) – godzina 16:00 – Premiera
8 września (niedziela) – godzina 17:00 – II Premiera
10 września (wtorek) – 19:00 – Premiera młodzieżowa
11 września (środa) – godzina 11:00 (rezerwacje dla grup) i godzina 19:00
12 września (czwartek) – godzina 11:00 (rezerwacje dla grup) i godzina 19:00
13 września (piątek) – godzina 11:00 (rezerwacje dla grup) i godzina 19:00
14 września (sobota) – godzina 15:00 i 19:00

Bilety

Bilety trafiły już do sprzedaży. Można je kupić w kasie teatru lub online przez stronę teatru. Rezerwacji grupowych można dokonywać mailowo: bilety@teatr-muzyczny.pl lub telefonicznie – pod numerem 506 658 381. Kolejne jesienne terminy dostępne będą wkrótce. Na pewno będziemy Was o nich informować.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments