Albo Inaczej 2 w Gdańsku – jak było?

W ostatnią niedzielę na scenie Starego Maneżu mogliśmy być świadkami wyjątkowego wydarzenia. Projekt Albo Inaczej 2 wystąpił po raz pierwszy na żywo w Trójmieście!

Albo Inaczej 2 w Gdańsku

W klubie wystąpili: Krystyna Prońko, Igor Walaszek – Igo, Justyna Święs, Rosalie., Ralph Kamiński, Ten Typ Mes, Emil Blef, Eldo, Te-Tris oraz NumerRaz! Podczas ponad dwugodzinnego show mogliśmy usłyszeć hip-hopowe klasyki w nowej oraz klasycznej aranżacji. Oto Albo Inaczej 2 w Gdańsku!

Największe gwiazdy

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć najpopularniejsze piosenki z obu projektów Albo Inaczej. Oczywiście znalazły się tutaj Mówią Mi, Chwile Ulotne (w świetnym wykonaniu Ralpha Kamińskiego!), Czerwona Sukienka, Gdyby Miało Nie Być Jutra (tutaj absolutnie genialna i przeuroczo skromna na żywo Justyna Święs) i wiele innych.

Wszystkie aranżacje na żywo brzmiały równie dobrze co na wersjach studyjnych – tutaj czapki z głów dla zespołu. Artystom udało się odwzorować na żywo delikatność i wrażliwość piosenek, które właśnie tym ujmowały w wersjach ze studia – chociażby przepiękne wykonanie Chodź ze mną Ralpha Kamińskiego, dzięki któremu na moment na Starym Maneżu zapanowała zupełna cisza. Co bardzo mi się podobało to połączenie tych hip-hopowych klasyków z nowymi wersjami – chociażby właśnie jak w przypadku Chodź ze mną, które potem wykonał Eldo w oryginale.

https://www.facebook.com/agencjaperspektywy/photos/gm.729480907479169/2461703567257887/?type=3&theater

Cudownie oglądało i słuchało się Polską śmietankę artystyczną współpracującą i wspierającą się razem. Jedyne czego brakowało na żywo to kontakt z publicznością przy występach, poszczególnych artystów. Najlepiej wychodziło to raperom – nie ma co się dziwić – przy Eldo czy Ten Typ Mes, publiczność stawała się częścią koncertu.

 

Wersja Live Albo Inaczej 2

Trzeba przyznać, że projekt Albo Inaczej na żywo, jest tak samo zaskakujący i fascynujący jak w wersji studyjnej. Dzięki pomieszaniu artystów i piosenek (oraz braku kilku wokalistów na scenie) mieliśmy szansę odsłuchać piosenki w jeszcze innych aranżacjach, co sprawiało, że z ciekawością czekało się na kolejny kawałek. Co by tu dużo mówić – czekam na kolejną odsłonę Albo Inaczej i kolejny występ na żywo – a wszystkim, którzy nie są pewni serdecznie polecam.

Potężna ilość eksperymentalnego popu od Charli XCX