Znamy program Jimiway Blues Festival 2018!

Jimiway Blues Festival

Tego, że Ostrów Wielkopolski jest prawdziwą stolicą jazzu i bluesa, nie trzeba chyba nikomu udowadniać! Z jazzem spotkać możemy się podczas Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy, zaś w połowie października Ostrowskie Centrum Kultury staje się mekką bluesmanów z całego świata! W 2017 roku Duża Scena gościła największe gwiazdy czarnej muzyki. Co czeka nas za kilka miesięcy? Sprawdź program Jimiway Blues Festival 2018.

Jimiway Blues Festiwal po raz pierwszy zorganizowano w 1994 roku. Od tamtej pory trwale zapisał się w kalendarzu czołowych imprez bluesowych w Polsce. Miejscem koncertów od samego początku jest Ostrowskie Centrum Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, który co roku w te kilka dni staje się światową stolicą czarnej muzyki, bowiem na scenie możliwość zaprezentowania się przypada nie tylko artystom z rodzimego kraju, jak również rdzennym bluesmanom, rasowym muzykom z USA. Informacje o festiwalu wielokrotnie ukazywały się w telewizji: TVP-1, TVP-2, Polsat 2, TVP3, w wielu rozgłośniach radiowych i prasie ogólnopolskiej.

Jimiway Blues Festival
fot. materiały promocyjne

Atrakcje festiwalowe

Co roku na melomanów czekają koncerty światowych gwiazd oraz muzyków z Polski. Nieodzownym elementem działań jest przekształcenie wnętrz OCK w swoistą “wioskę festiwalową”, w której możemy coś przekąsić lub wypić. Z kolei głód sztuki zaspokoimy oglądając wystawę koncertowych fotografii. Zwieńczeniem wieczorów każdej edycji jest jam session do białego rana!

Festiwal rozpoczynamy hymnem “Who Knows” Jimi’ego Hendrix’a, naszego patrona duchowego. Hymn “Who Knows” wykonywali także z powodzeniem, przy aplauzie zgromadzonych fanów bluesa, przedstawiciele władz miasta i chór dziecięcy Do-Re-Mi.

– mówi Benedykt Kunicki, jeden z organizatorów Jimiway’a.

Jimiway Blues Festival 2018

Jimiway Blues Festival
fot. materiały promocyjne

Oto harmonogram nadchodzącej edycji:

          PIĄTEK
12 października 2018

  •  George Dyer Band
  •  Danny Boy Experience
  •  Fingerstyle Bob Trio
  •  GWIAZDA WIECZORU: Toronzo Cannon

 

           SOBOTA
13 października 2018

  • Easy Rider
  • Forsal
  • Green Grass
  • GWIAZDA WIECZORU: Tommy Castro and the Painkillers

Więcej informacji znajdziecie niebawem na stronie organizatora.

Zostawiamy Was z Who knows, tym samym zapraszając do bluesowego szaleństwa! Niech Jimiway będzie z Wami!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o