Koncert “Letters to Krzysztof Komeda” w Ostrowie Wielkopolskim

Letters to Krzysztof Komeda

8 czerwca na ostrowskim rynku w ramach Festiwalu Filmowego im. Krzysztofa Komedy wystąpi wrocławska formacja EABS, wpisując się tym samym w tradycyjny już cykl festiwalowych wydarzeń plenerowych. Muzycy zaprezentują się w koncercie Letters to Krzysztof Komeda.

Ostrów Wielkopolski to miasto, w którym spędził dzieciństwo i rozpoczął swą niewiarygodną muzyczną przygodę Krzysztof Komeda Trzciński. Od kilku lat pod szyldem jego nazwiska w mieście odbywa się festiwal filmowy. W harmonogram wydarzeń na stałe wpisały się koncerty wielu niebanalnych artystów. Już niebawem ostrowski rynek wypełni jazz! To wszystko za sprawą Letters to Krzysztof Komeda.

Wrocławski zespół EABS kontynuuje tradycję polskiej szkoły jazzu, wymykając się przy tym wielu schematom. Muzycy pragną prezentować nowe, świeże podejście, wykraczając poza przewidywalność i sztywne granice brzmień. Debiutancki krążek formacji – Repetitions Letters to Krzysztof Komeda – w całości poświęcony jest legendzie polskiego jazzu. Usłyszeć można na nim recepcje twórczości pianisty z analizą twórczości artysty z lat 1962-1967.

Letters to Krzysztof Komeda
fot. materiały promocyjne

Skład zespołu:

Marek Pędziwiatr — klawisze, syntezatory, wokal
Marcin Rak — perkusja
Vojto Monteur — gitara elektryczna
Paweł Stachowiak — gitara basowa
Spisek Jednego — gramofony
Olaf Węgier — saksofon
Jakub Kurek — trąbka

W pigułce

Kiedy?
8 czerwca 2018 (piątek)
O której?
O godz. 22.00
Gdzie?
Na Rynku Miasta Ostrowa Wielkopolskiego
Ile kosztuje bilet?
Wstęp jest bezpłatny

Zapraszamy na wszystkie wydarzenia tegorocznej edycji festiwalu!

Letters to Krzysztof Komeda
fot. materiały promocyjne

Słów kilka o festiwalu

Festiwal im. Krzysztofa Komedy od roku 2012 organizowany jest przez Ostrowskie Centrum Kultury. Podczas festiwalu wyświetlane są filmy, do których pianista skomponował muzykę. W ramach II edycji formułę poszerzono o konkurs na najlepszą muzykę w polskim filmie. Wybrane dzieła walczą o nagrodę publiczności i nagrodę główną, przyznawaną przez profesjonalne jury. Istotnymi pozycjami w harmonogramie przedsięwzięcia są działania plenerowe w postaci koncertów, happeningów, a także warsztaty.