Zespół Crypta wystąpi w Polsce

0
18
Zespół Crypta wystąpi w Polsce

Crypta zagra w Polsce w ramach trasy koncertowej „Shades of Sorrow European Tour 2024”.

Grupa muzyczna Crypta wystąpi w Polsce w ramach trasy koncertowej „Shades of Sorrow European Tour 2024”. Dziewczyny zagrają miedzy innymi w Poznaniu w klubie B17 już 7 kwietnia 2024.

Koncerty odbędą się również:

  •  8 kwietnia 2024 – Klub Proxima · Warszawa
  •  9 kwietnia 2024 – Klub Kwadrat · Kraków
  • 10 kwietnia 2024 – Zaklęte Rewiry · Wrocław

Crypta to brazylijski zespół death metalowy, założony w 2019 roku przez Luanę Dametto i Fernandę Lirę. Oficjalnie ogłoszony w maju 2020 roku. Na gitarach Tainá Bergamaschi i Jéssica di Falchi uzupełniają obecny skład. Czteroosobowy zespół podpisał kontrakt z austriacką wytwórnią Napalm Records, dzięki której w czerwcu 2021 roku ukazał się ich debiutancki album Echoes of the Soul. Trzy główne single z tej płyty to From the Ashes, Starvation i Dark Night of the Soul, których filmy można znaleźć na oficjalnym kanale YouTube wytwórni.

Trasa promocyjna ich pierwszego albumu objęła Amerykę Łacińską i Europę. Obejmując kilka ważnych dat, a także występy największych nazwisk w metalu oraz udział w kilku głównych festiwalach na całym świecie. Takich jak Wacken Open Air, Rock in Rio, Primavera Dźwięki i Rock Al Parque. Poza tym zespół już planuje w nadchodzących miesiącach ogłosić kontynuację trasy po terytoriach jeszcze przez nich nieodwiedzonych. Crypta właśnie wydała swój drugi album zatytułowany Shades of Sorrow i obecnie promuje go na całym świecie.

Support

Zespół Crypta wystąpi w Polsce w ramach trasy koncertowej „Shades of Sorrow European Tour 2024”. Na trasie towarzyszyć zespołowi będą dwie młode death metalowe grupy z Danii.

Nakkeknaekker to pięciu młodych chłopaków z Danii. Muzycy postanowili poświęcić swoje życie graniu death metalu. Ich miłość do gatunku widać we wszystkim, co robią. ich muzyka ma swoje korzenie w oldschoolowym death metalu, takim jak Entombed i Morbid Angel. Zespół jednakże nie boi się włączać także elementów nowoczesnych. Hałaśliwe gitary, agresywny i grzmiący bas stanowią ścieżkę dźwiękową do chorobliwych tekstów zespołu.

Plaguemace jest to przepełniony riffami, wyginający szyję i wiatrakowy zespół z serca Danii. Kwintet gra thrashowy Death’n’Roll, przywodzący na myśl takie zespoły jak Grave, High on Fire, Entombed czy Obituary, doprawiony bombastycznymi melodiami, brutalnymi breakami i zaraźliwymi rytmami. Zespół promować będzie swój debiutancki album Reptilian Warlords.

Dodatkowo na wszystkich polskich koncertach „Shades of Sorrow European Tour 2024” pojawią się rodzimi death-grindowcy z Hostii. Polskie objawienie ostatnich lat, które szturmem zdobyło serca miłośników grindcore’u w całym kraju.

Wszystkie polskie koncerty Crypty i spółki odbędą się dzięki szczecińskiej agencji Gryf Events.

Bilety do nabycia na stronie ticketshow.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments