Z wizytą u terapeuty – Therapy Session NF-a 

0
26

Terapia to ciężki temat. To długa, żmudna i niezwykle trudna droga. w taką podróż zabrał nas NF. Therapy Session to muzycznie zachwycająca i psychicznie wyniszczająca podróż po emocjach

Therapy Session 

Utwór, który właściwie otwiera album (wcześniej jest wprawdzie Intro 2, jednak ten utwór nie wnosi większej wartości merytorycznej do całości). W Therapy Session podmiot liryczny (którym jest sam NF) spogląda sam na siebie, analizuje swój stan psychiczny i zastanawia się, jak na jego głowę wpłynął sukces. Tak jak na prawdziwej sesji terapeutycznej, Nathan po prostu mówi o tym, co go boli, i taka koncepcja utrzymuje się na przestrzeni całego albumu. 

I Just Wanna Know 

W tym utworze NF żali się, opowiadając historię znajomości, która z biegiem lat przeistoczyła się w relację jednostronną. Nathan zagłębia się w uczucia żalu i smutku, które pozostały po opuszczeniu przez kogoś, kto był niegdyś bliski sercu artysty. 

How Could You Leave Us 

Najcięższa i najbardziej emocjonalna pozycja na albumie. How Could You Leave Us to rozmowa NF-a z matką, która przedawkowała leki, kiedy raper był jeszcze dzieckiem. Nathan wyrzuca jej, że wybrała „piguły” zamiast dzieci. NF ma żal do zmarłej matki, że ta zostawiła go w momencie, kiedy jej najbardziej potrzebował. Raper obwinia ją też za to, że w wyniku całej sytuacji musiał zamieszkać ze znęcającym się nad nim ojcem. Jest to pierwszy i jedyny raz w albumie, kiedy słyszymy Nathana, który płacze, mówiąc swojej mamie, że nigdy nie zobaczy swoich wnuków. 

Grindin’ 

Grindin’ opowiada o ciężkiej pracy, jaką Nate wkłada w swoją muzykę. To opowieść o pracy na granicy swoich możliwości, o wypaleniu oraz o ciągłej potrzebie wkładania coraz większego wysiłku w obawie, że wszystko może runąć w ułamku sekund. 

Statement 

W tym utworze widzimy zmianę w Nathanie. Nie wyrzuca on już tylko i wyłącznie swoich frustracji i żalów, ale zauważa swoje dobre cechy. Statement to, jak sama nazwa wskazuje, oświadczenie rapera. Jest on pewny swojego talentu i ukazuje to, bawiąc się tekstem i beatem. Jednak utwór zawiera też negatywne emocje. Nate wyraża swoją frustrację związaną z obecną sceną muzyczną. 

Lost in The Moment 

Utwór zamykający cały album. Lost in The Moment opowiada o poczuciu bycia uwięzionym i o poszukiwaniu sensu życia. Nathan mówi o tym, jak ciężko jest znaleźć tę jedną rzecz, która rano zmusza nas do wstania z łóżka. To utwór o stagnacji, bez możliwości ruszenia do przodu i przebrnięcia przez otaczające nas trudności. 

Panie terapeuto, jaka diagnoza? 

Therapy Session to album niesamowicie emocjonalny. W każdym utworze NF mówi nam wprost, co czuje, wkładając w to 100% swojego serca. Nathan już na samym początku swojej kariery przyzwyczaił swoich fanów, że jego teksty zawierają głębsze przesłanie. Jednak Therapy Session stoi na innym poziomie – ilość emocji przelanych w teksty utworów wręcz przytłacza. Album Therapy Session to obowiązkowa pozycja dla każdego słuchacza szukającego muzyki z przesłaniem. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments