Xiu Xiu z koncertem w Poznaniu

0
24

Xiu Xiu powracają z nowym albumem 13′ Frank Beltrame Italian Stiletto with Bison Horn Grips i w ramach jego promocji wystąpią na jedynym koncercie w Polsce, który odbędzie się 30 listopada w poznańskim klubie Próżność!

Założony w 2002 roku przez Jamiego Stewarta projekt na przestrzeni dwóch ostatnich dekad dorobił się miana kultowego, a wydawane przez niego płyty wychwalane były na łamach magazynów The New Yorker, Pitchfork, Rolling Stone, The Guardian, NME i wielu innych. Nie powinno to dziwić, bowiem Xiu Xiu to uosobienie zespołu ekstremalnie eksperymentalnego – grupa od samego początku kroczy własną, eklektyczną ścieżką, gdzie inspiracje Niną Simeone, Krzysztofem Pendereckim, The Birthday Party czy Orchestral Manoeuvres in the Dark spotykają się z najdalszymi zakamarkami wyobraźni muzyków. Dookoła Stewarta, będącego naturalnym trzonem, przez skład zespołu przewinęło się wielu muzyków (m.in. Thor Harris i Christopher Pravdica ze Swans), a od 2009 roku jego stałym elementem jest również multiinstrumentalistka Angela Seo. 30 listopada Xiu Xiu zagrają w poznańskiej Próżności, gdzie promować będą swój najnowszy, czternasty już w dorobku, album 13’ Frank Beltrame Italian Stiletto with Bison Horn Grips!

Xiu Xiu

30 listopada 2024 – Poznań, Próżność

Punkty sprzedaży biletów: winiarybookings.pl, Going, Empik Bilety, Ebilet, Eventim, Ticketmaster

Szanowni Państwo. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży. Poprzez kupno wejściówek od osób trzecich możecie zostać Państwo oszukani.

Wstęp na koncert 13+ za pisemną zgodą rodzica. Poniżej 13 lat, wymagana obecność pełnoprawnego opiekuna. Wzór zgody WiniaryBookings_ZgodaRodzica.

Regulamin wydarzenia: winiarybookings.pl/regulamin

W trosce o środowisko zachęcamy Was do pokazywania biletów na telefonie zamiast ich drukowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments