Wrocławska grupa Prawda wydała nowy album

Zdjęcie wykorzystane dzięki zgodzie Cantara Music

Wrocławska grupa punk-rockowa Prawda wydała nowy album studyjny – Tu jest prawda. W ostatnim ćwierćwieczu działalności zespołu, jest to jego szósty pełnowymiarowy album i należałoby się zastanowić: czy już szósty… czy dopiero.

Wielki powrót

Historia tej ekipy układała się przez te wszystkie lata bardzo różnie, a niekiedy wręcz dziwnie. Zespół przez prawie siedem lat nie grał wcale, wypadając z obiegu i dając o sobie niemal całkiem zapomnieć. Ostatnie cztery lata, po reanimacji w roku 2016, to ciężka praca, na którą złożyło się wydanie dwóch EP-ek i jak się okazuje dwóch albumów, z których pierwszy został wydany jedenaście miesięcy po zagraniu pierwszego koncertu. Ale, co najważniejsze, Prawda idąc za ciosem, po objechaniu całej Polski i zagraniu stu kilkudziesięciu koncertów, zarejestrowała Chaos In Poland. Ciągłe zmiany składu zapewne w tym nie pomogły, ale mamy rok 2020, w którym dokumentnie wszystko miało wyglądać inaczej, a jest jak jest…

Nowy album

… i powstało coś nowego. Krążek Tu jest prawda doczekał się swojej premiery. Jedenaście najświeższych kawałków, w tym singiel Niezależny. Wszystkie te piosenki czekają na swoich słuchaczy i liczą na nowych przybyszy. A Wam? Spodobała się płyta?