Worms of Senses wydali nowy album – “Give Up!”!

0
21
Give Up!
fot. Mariusz Jeziorko

Grupa Worms of Senses opublikowali długo zapowiadany album Give Up!. Co wiadomo o tej płycie i o samym zespole?

Worms of Senses to zespół grający muzykę, w której mieszają się takie gatunki jak: rock, mathrock, pop, psychodelia, jazz, elektronika, eksperyment. Grupa założona została przez muzyków znanych z m.in. Searching For Calm, Fair Weather Friends, ARRM, 52um czy Æther Ctrl.

Powstał w 2014 roku i wydał debiutancką EPkę Exhibit Heart, ale wkrótce potem projekt został zahibernowany. W 2023 roku zespół się reaktywował i grupa wydała własnym sumptem płytę, której materiał przeleżał wiele lat w szafie – stąd jego nazwa Archives. Teraz Worms of Senses skomponowali i nagrali nowe utwory, które znalazły się na płycie Give Up!. 

Worms of Senses to:

Michał Maślak – wokale, gitary, synthy

Rafał Miciński – bas, fx

Piotr Jeziorko – perkusja, synthy, pady

Zespół pisze o sobie:

Poszukujemy matematycznych, nieparzystych form rytmicznych, ale też lubimy improwizować. Pomostem dla tych dwóch metod tworzenia są melodie, ziarno przesterów, wibracja oscylatorów. Lubimy piosenkę i eksperyment. Od trzymania się jednej stylistyki wolimy mozaikę gatunkową. Naszym celem jest zachowanie ciekawych, magicznych i nieregularnych elementów naszych improwizacji.

fot. Mariusz Jeziorko

Nowy album – Give Up!

Nowy album Give Up! to gitarowy brud, zagęszczenie rytmów i warstw brzmień. Nie jest ani czysto, ani równo. Są tu dziwne podziały i niby-jazzowe wycieczki. Kraut rockowy puls i punkowa energia. Ta płyta wybudza przez lata uśpiony projekt i powołuje go na powrót do życia.

Jak mówi zespół:

Żeby stworzyć coś, co nas satysfakcjonuje musieliśmy zrezygnować z planowania, komponowania, marzenia o wielkich rzeczach. Ważne było i jest „tu i teraz” – gotowość do bycia dźwiękiem i rytmem.

Oraz:

Przekaz Give Up! to czysta zabawa – nie ma tu ciężkich znaczeń. Nawet jeżeli są teksty o lękach, kompleksach, czy walce ze stagnacją, to wszystko pretekst, żeby posklejać kilka brył, a potem zeszlifować kanty i zobaczyć w tym nową rzecz. Give Up! nie ma praktycznego zastosowania, to nie otwieracz do puszek, narzędzie do zabawy, transportu, ani odpoczynku. To forma kreatywnej wyżywki.

WOS koncertowo

Worms of Senses zagrają koncerty:

06.04. – Piąty Dom, Katowice, koncert z okazji wydania płyty

19.04. – Wiatrak, Zabrze (w ramach: Kury Wiosenna Deprecha Tour)

28.06. – Piąty Dom, Katowice, razem z .WAVS

29.06. – Chmury, Warszawa, razem z .WAVS

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments