„WIDZIMY SIĘ WIECZOREM” – wiosenna kontynuacja trasy Nosowskiej

0
57
fot. Natalia Nazar

Nosowska powraca, by kontynuować trasę Widzimy się wieczorem! Wiosenne koncerty będą miały charakter klubowy i odbędą się nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Ze sceny będzie można usłyszeć materiał z nowego albumu DEGRENGOLADA oraz najważniejsze utwory z solowej kariery Artystki.

 

Album DEGRENGOLADA ukazał się w maju 2023 roku. Na płycie pojawiły się single – czerwona Przytomna, zielone Runo i żółta Piękna Degrengolada. Za każdym z tych utworów i barw Artystka ukryła różne znaczenia i emocje do rozszyfrowania dla swoich słuchaczy. Od razu po premierze ruszyła w kolorową i roztańczoną letnią trasę po Polsce. Następnie Nosowska jesienią pokazała zupełnie inne oblicze Degrengolady, rozpoczynając trasę „ Widzimy się wieczorem”. Kolory zamieniła na monochromatyczny minimalizm, a ruch w skupienie. Koncerty odbyły się w komfortowych, zasiadanych salach muzycznych i teatralnych, tak, aby jeszcze mocniej zwrócić uwagę na to, co Artystka ma do powiedzenia.

Tym razem Artystka wyrusza na wiosnę w klubową trasę, gdzie przestrzeń do odbierania jej muzyki będzie swobodniejsza. Zawita ona z nią także poza granice naszego kraju, występując w czterech miastach zachodniej Europy: Dublinie, Manchesterze, Londynie i Hadze. Nosowskiej będzie towarzyszył jej niezawodny zespół w składzie: Michał FOX Król, Michał MALINA Maliński, Michał BUNIO Skrok oraz Miki Krajewski.

To co? Widzimy się wieczorem?

09/02/24 – Krynica Zdrój – Pijalnia Główna
07/03/24 – Katowice – NOSPR godz. 18:00
07/03/24 – Katowice – NOSPR godz. 20:30
08/03/24 – Wrocław – Hala Stulecia
14/03/24 – Gdańsk – Stary Maneż
16/03/24 – Warszawa – Stodoła
17/03/24 – Bydgoszcz – Hala Łuczniczka
05/04/24 – Dublin – Academy
06/04/24 – Manchester – Academy
07/04/24 – Londyn – Electric Brixton
05/05/24 – Haga – Paard

Link do biletów: https://tix.to/nosowska-wiosna24

O płycie: 
Nosowska wydaje płytę wtedy, kiedy ma coś do powiedzenia – za każdym razem redefiniując swoją muzyczną tożsamość. Po pięciu latach od BASTY wraca z albumem DEGRENGOLADA. Artystka znowu na przekór trendom – nie stara się o poklask i nie łasi do szerokiego odbiorcy. To są piosenki dla ludzi, którzy lubią, kiedy muzyka coś znaczy.

„DEGRENGOLADA” w założeniu mogłaby stanowić inspirację do podjęcia (niemałego, lecz wybitnie korzystnego) indywidualnego wysiłku, by zejść do fundamentu istnienia i metodycznie sprawdzić każdą z wielu warstw, które ponoć składają się na nasz obraz. Po to, by zostawić jedynie prawdę oraz esencję, które (wiem to na pewno) dowodzą naszej niezwykłości. Właściwie to, co chciałabym przekazać słuchaczowi zawiera się w jednym zdaniu: Jesteś gigantem, nie pochylaj głowy, nie dawaj się prowadzić, czuj, żyj i obudź się do prawdy. Już czas.

– mówi o nowym materiale Nosowska.

Album ponownie powstał we współpracy z producentem Michałem FOXEM Królem. W nagraniach udział wzięli Michał MALINA Maliński i Michał BUNIO Skrok. Na płycie pojawiał się rapujący Miki Krajewski oraz goście – Natalia Szroeder i Jakub Józef Orliński.

Tracklista:
Predatoprzywry feat. Miki Krajewski
Sosna
Runo
Przytomna
Zimny feat. Jakub Józef Orliński, Miki Krajewski
Larum
Ledwie wczoraj
Senny Majak
Piękna degrengolada
Rzekomo
Bonustrack:
Majak – z filmu RÓJ feat. Natalia Szroeder

Płyta do kupienia w wersji CD na sklepzmuzyka.pl

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments