Wardruna wróci do Polski w 2020 roku

Choć ich koncerty w Gdańsku i Warszawie jeszcze się nie odbyły, już wiemy, że Wardruna wróci do Polski w 2020 roku. Tym razem zagra w Poznaniu i Krakowie.

Kolejne koncerty już wiosną

W tym roku Wardruna zaplanowała tylko dwa koncerty w Polsce. Może się wydawać, że i tak dużo, ale w przypadku tego zespołu określenie TYLKO jest jak najbardziej zasadne. Oba jesienne koncerty wyprzedały się w mgnieniu oka. Chętnych było znacznie więcej niż dostępnych miejsc. Dlatego, zespół wróci do Polski już na wiosnę, by dać kolejne dwa występy. Nie znamy jeszcze cen biletów, ale lepiej odłóżcie coś z wypłaty, bo walka o nie rozegra się już za miesiąc.

Zespół odwiedzi Poznań (3.05 – Sala Ziemi Poznań Congress Center) oraz Kraków (4.05 ICE Kraków Congress Center). Organizatorem obu koncertów jest Iron Realm Productions.

Muzyka Wikingów

Na pewno ich znacie. Nawet jeśli nie wiecie, że to oni. Fani ciężkiego brzmienia mogą kojarzyć Wardrunę, dzięki postaci jej lidera i założyciela – Inara Selvika. Byłego perkusisty blackmetalowego zespołu Gorgoroth. Natomiast fani seriali, zapewne kojarzą ich muzykę z Wikingów. W tym przypadku nie wiadomo, kto kogo bardziej wypromował. Grupa bowiem idealnie wpasowała się w format ze swoimi utworami, wykonywanymi na starych nordyckich instrumentach i śpiewanymi w tymże języku, nadając serialowi niepowtarzalny klimat. Tak niepowtarzalny jak ich twórczość. Choć próbowano ją zaklasyfikować jako ambient lub folk, Warduna wymyka się wszelkim kategoriom, tworząc coś zupełnie unikatowego. Słuchając ich muzyki trudno oprzeć się wrażeniu, jakby nagrali ją właśnie wikingowie! Na myśl od razu przychodzą skojarzenia i obrazy związane z mitologią celtycką.
Właśnie w taki magiczny świat zespół przenosi nas na swoich koncertach. Chętnych na podróż jest niemało. Listopadowe koncerty w Gdańsku i Warszawie dawno już są wyprzedane. Nic więc dziwnego, że Wardruna wróci do Polski w 2020 roku, by dać kolejne dwa koncerty: w Poznaniu (3.05 – Sala Ziemi Poznań Congress Center) oraz Krakowie (4.05 ICE Kraków Congress Center). Organizatorem obu koncertów jest Iron Realm Productions.

Bilety na te wydarzenia będzie można kupić od 11 października 2019. Ceny jeszcze nie są znane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here