The Who zapowiada ostatnią trasę i nowe wydawnictwo

The Who zapowiada ostatnią trasę i nowe wydawnictwo
Photo by Everett/REX Shutterstock (425686bh)
Ostatnimi czasy w środowisku muzycznym popularne stało się ogłaszanie “ostatnich” tras koncertowych. Na takie przedsięwzięcie zdecydowali się między innymi Slayer, KISS czy chociażby Deep Purple. Chociaż w przypadku tych ostatnich wydaję się być to temat na osobny artykuł… W swoją ostatnią trasę prawdopodobnie wyruszy także The Who. Duże szanse są także na to, że światło dzienne ujrzy nowa płyta grupy!

Magazyn Rolling Stone podał jakiś czas temu, że grupa The Who w 2019 roku ma zamiar wyruszyć w swoją ostatnią trasę. Dla muzyków byłyby to pierwsze występy na scenie od 2017 roku, kiedy to koncertowali po Ameryce Południowej i Północnej. Nie będzie to jednak zwyczajna trasa, ponieważ na koncertach grupie towarzyszyć ma orkiestra! Wokalista grupy Roger Daltrey o nadchodzących koncertach wypowiedział się w następujący sposób:

Niepoprawne byłoby nazywanie tej trasy pożegnalną, ale dla mnie to raczej ostatnia trasa. Jestem realistą i wiem, że mam 75 lat, a mój głos męczy  się coraz szybciej. Granie z orkiestrą w tym wieku to jedyny sposób na dostojne wykonywanie muzyki. Tylko to nam zostało, bo wszyscy jesteśmy już starcami. Nie jesteśmy już przystojni i wystrzałowi. Została nam tylko muzyka i zamierzamy przedstawić ją w świeży i mocny sposób.

O najnowszym materiale usłyszeć mogliśmy natomiast od gitarzysty The Who, Pete’a Townshenda. Muzyk powiedział, że:

Gdy zaproponowano nam trasę koncertową, powiedziałem, że nie podpiszę żadnego kontraktu jeśli nie będziemy mieli nowego materiału. Nie chodzi mi o to, że chcemy mieć płytę na listach przebojów. To sprawa czysto osobista. Chodzi o moją dumę, o poczucie własnej wartości i godności jako twórca.

Obecnie dyskografie grupy zamyka wydany w 2006 roku album Endless Wire.

The Who – gdzie zagrają w 2019?

Na chwile obecną nie ma jeszcze żadnych potwierdzonych terminów koncertów. Jeśli jednak wierzyć informatorom Rolling Stone, to The Who na przełomie kwietnia i maja koncertować będą we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, a jesienią wpadną do zachodniej części USA i Kanady. Niestety, obecnie nie wiadomo nic o szansach na koncerty w Europie. Trzymajmy jednak kciuki, że legendarna grupa zawita i na nasz kontynent, by pożegnać się z europejskimi fanami.