The Weeknd w teledysku “Heartless”

the weeknd
for. republic records

Po ponad roznej przerwie The Weeknd powraca z nowymi singlami Heartless oraz Blinding Lights.

Najnowsze utwory miały premierę w tamtym tygodniu, jednak dopiero 2 grudnia teledysk do Heartless pojawił się na youtubowym kanale artysty.

Zupełnie nowy The Weeknd?

Muzyk znacznie zmienił swój wizerunek. Pozbył się bujnego zarostu i zmienił fryzurę na łagoniejszą, co spowodowało, że odmłodniał. Abel również inaczej się ubiera niż w poprzednich latach. Bluzę dresową zamienił na koszulę i marynarkę. Może to świadczyć o tym, że muzyk dojrzał albo po prostu chciał pozbyć się wizerunku chłopca i stać się dorosłym mężczyzną.

Heartless to też swoiste rozliczenie się z przeszłością. Artysta jest świadomy swoich błędów i tego, że popularność go zmieniła.

Bo jestem bez serca
I wracam do przeszłości, bo jestem bez serca
Te wszystkie pieniądze i ból sprawiły, że jestem bez serca
Żyję niskim życiem bo jestem bez serca
Powiedziałem, że jestem bez serca
Próbuję być lepszym człowiekiem ale jestem bez serca
Żyję niskim życiem bo jestem bez serca

Temat sławy, która przytłacza i powoduje, że artysta nie jest szczęśliwy sam ze sobą pojawił się już w albumie Starboy z 2016 roku.

the weeknd
fot. republic records

Teledysk nakręcono w Las Vegas, czyli w miejscu do którego przyjeżdża się żeby dobrze się bawić i tracić (lub zyskać) dużo pieniedzy. The weeknd w klipie prezentuje wystawne życie, które nie ma ograniczeń – picie alkoholu, jeżdżenie luksusowymi samochodami, a nawet… lizanie żaby, a wszystko to w świetle połyskujących świateł miasta.

Za produkcję teledysku odpowiedzialni są Metro Boomin i Illangelo. Reżyserią teledysku zajął się Anton Tammi, a gościnnie w klipie obok muzyka wystąpił producent muzyczny Metro Boomin.

Reklama

Druga z piosenek The Weeknda pojawiła się w opublikowanej 28 listopada reklamie Mercedes-Benz. Bliding Lights świetnie wkomponowuje się w tło, nadajac reklamie dynamiki. Artysta jest dyrektorem kreatywnym kampanii.

 

Kim jest The Weeknd?

Artysta o tym pseudonimie to w rzeczywistości Abel Tesfaye – kanadyjski muzyk. Do tej pory wydał trzy albumy studynjne, z których ostatni – Starboy trzykrotnie pokrył się platyną. Abel jest szczęśliwym posiadaczem trzech nagród Grammy i dziewięciu statuetek Juno Awards. Za singiel Earned It promucjącego Pięćdziesiąt Twarzy Greya, wokalista otrzymał nominację do Oscara.