The Raconteurs w oryginalnym składzie: premiera nowych singli już jutro

The Raconteurs
fot. plasticosydecibelios.com

Nadchodzące święta czy nie ubłagalnie zbliżający się koniec roku, wcale nie zwiastują okresu ‘zastoju’ w świecie muzyki. Wczoraj wieczorem zostało ogłoszone, że The Raconteurs po dziesięciu latach powrócą do pierwotnego składu.

White z The Raconteurs znów gra

Third Man Records (niezależna wytwórnia płytowa założona przez Jacka White’a w 2001 r. – przyp. red.) umieszczając poniższe wideo na swoim oficjalnym Twitterze, zapowiedziało powrót White’a do projektu. Dodatkowo zaostrzając apetyt i ekscytację fanów, publikacją krótkiej zapowiedzi dwóch nowych singli Sunday Driver  iNow That You’re Gone. Nie tylko niespodziewane ujawnienie nowego materiału, wprawiło wielu w wyborny nastrój, ale też sama data jego premiery. Otóż oba single mają ujrzeć światło dzienne już jutro (19 grudnia).

Ogłoszeń ciąg dalszy

Jutrzejsze single mają poprzedzać wydanie nowego albumu grupy, zapowiadanego na 2019 rok. Nadal nie jest znany tytuł nadchodzącej płyty, czy konkretna data premiery. Pewne jest to,  że pierwszy raz od 10 lat The Raconteurs wrócą w pełnej krasie. To znaczy, że ponownie ujrzymy i usłyszymy razem:

Jack White (wokal/inst. klawiszowe/gitara)

Brendan Benson (wokal/inst. klawiszowe/gitara )

Jack Lawrence (bas/banjo)

Patrick Keeler (perkusja)

Zespół także zapowiedział reedycję Consolers of the Lonely  (2008) – drugiego krążka w karierze, jak i ostatniego, będącego wspólnym dziełem muzyków. Nowa wersja wydawnictwa ma być m.in. uzupełniona o dwa premierowe single.

Początki

The Raconteurs rozpoczęli działalność w 2005 roku w Houston. Projekt zapoczątkowali Jack White i Brendan Benson (muzyk i songwriter amerykańskiego pochodzenia). Artyści postanowili połączyć siły z dwoma równie utalentowanymi twórcami, czyli Patrickiem Keelerem (zespół The Greenhornes) i Jackiem Lawrencem (m.in. The Dead Weather, The Greenhornes). Współpraca w ramach projektu dotychczas zaowocowała wydaniem 2 albumów studyjnych Broken Boy Soldiers (2006) i Consolers of the Lonely (2008). Obie pozycje otrzymały status złotej płyty w Wielkiej Brytanii. Singiel Steady, As She Goes promujący debiutancki album grupy, odniósł duży sukces. Utwór dotarł m.in. na szczyt zestawienia Modern Rock Tracks Billboardu, a także był nominowany do nagrody Grammy w 2007 roku, jako Najlepsze Rockowe Wystąpienie Duetu lub Zespołu z Wokalem (Best Rock Performance by a Duo or Group with Vocal).

Więcej o twórczości Jacka White’a

Jack White prezentuje klip do “Over and Over and Over”