Terrific Sunday Mówią Tak!

0
17
fot. Maciej Lachowicz

Mów Tak to trzeci singiel zapowiadający nadchodzący nowy album poznańskiej grupy Terrific Sunday. Dajcie się porwać ich wakacyjnej indie rockowej energii!

Terrific Sunday powrócili na scenę po kilku latach zespołowej ciszy, lecz przypominali o sobie subtelnie. Wystartowali z przyjemnie płynącym gitarowym przebojem w postaci singla Klucz Ptaków. Potem ukazali najbardziej wrażliwą odsłonę swojej nadchodzącej płyty, czyli tytułowe, hymniczne Wzloty bez Upadków. Czas na kolejną muzyczną twarz nowych Terrificów!

Najnowszy singiel Mów Tak to esencja brzmienia poznańskiego bandu, która przywodzi na myśl pierwsze dale gitarowego grania z początków lat dwutysięcznych. To najbardziej dynamiczny kawałek z nowego albumu Terrific Sunday, który już od pierwszych akordów podrywa z miejsca i nie pozwala odetchnąć. Soczyste riffy przeplatają się z intensywnym rytmem perkusji, dając w efekcie prawdziwy, gitarowy przebój nadchodzącego lata!

W warstwie tekstowej utwór stanowi kalejdoskopiczną opowieść o uczuciach, będących nieodłączną częścią każdej relacji, która zmierza rozpędzonym wagonikiem rollercoastera, zmierzającego w stronę urwiska. Mów Tak jest niczym dosłowna odwrotność tytułu płyty Wzloty bez upadków — tu mamy obraz wzlotów z upadkami. Utwór jest pierwszą na płycie współpracą zespołu, bowiem za tekst piosenki odpowiada Kamil Durski (Atlvnta, Lilly Hates Roses), którego obecność w sferze lirycznej Teriffic Sunday wymyślili sobie jeszcze w 2016, kiedy pierwszy raz usłyszeli Safari Piotra Zioły.

Gdybym miał przyrównać ten numer do rzeczy, to byłaby to wygnieciona pocztówka znaleziona na dnie szuflady, będąca flashbackiem najbardziej przypałowych i pełnych przygód wakacji w życiu

— komentuje Piotr Kołodyński, wokalista Terrific Sunday.

Wspomniane przez Piotra porównanie obrazuje szalony teledysk towarzyszący premierze utworu, który powstał we współpracy z poznańskimi twórcami wizualnymi: Marco Couto oraz Zuzanną Matuszewską (Louie).

BIO:

Terrific Sunday — poznański zespół indie rockowy, tworzony przez Piotra Kołodyńskiego (wokal, gitara), Stefana Czerwińskiego (gitara, syntezatory) oraz Artura Chołoniewskiego (perkusja). Grają żywiołową muzykę pełną emocji. Zadebiutowali w 2015 roku albumem Strangers, Lovers, za którego otrzymali nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Na swoim koncie mają koncerty na największych polskich scenach, w tym: Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Kraków Live Festival czy Jarocin Festiwal. Dyskografię zespołu zamyka jak dotąd wydany w 2019 roku album Młodość. Od tego czasu artyści udzielali się jako członkowie innych projektów, m.in. Muchy, Misia Furtak czy Kathia, a wokalista zespołu zadebiutował solowo jako Oysterboy.2024 rok to dla TerrificSunday czas powrotu na scenę z nowym materiałem. Album promowany przez single Klucz Ptaków, Wzloty Bez Upadków oraz Mów Tak ukaże się już jesienią nakładem wydawnictwa 33 Records.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments