Tenacious D ogłaszają europejską trasę

Tenacious D
Fot: Bilboard

Jack Black i Kyle Gass po raz kolejny powrócą do Europy, by zaprezentować publiczności swoje komiczno-rockowe show! Sprawdźcie, gdzie tym razem Tenacious D zagrają swoje największe hity.

Grupa zapowiedziała bowiem, że już w czerwcu 2019 zawita do Europy na kilka koncertów. Europejska trasa Tenacious D rozpocznie się 4 czerwca w Kopenhadze, a zakończy 10 czerwca w holenderskim Landgraaf. Koncerty te będą częścią międzynarodowej trasy, która promuje najnowsze wydawnictwo kapeli – krążek Post-Apocalypto. Wspomnieć trzeba, że ostatnia płyta grupy jest swego rodzaju soundtrackiem internetowego serialu, który zespół tegorocznej jesieni publikował na swoim kanale na YouTube. Jeśli lubicie humor Tenacious D, a jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z ich najnowszym dziełem, to zachęcamy do jak najszybszego nadrobienia zaległości! Warto także dodać, że kapela przy produkcji serialu tworzyła dosłownie wszystko. Jack i Kyle napisali dialogi oraz scenariusz, zagrali wszystkie kwestie, zaśpiewali każdą piosenkę i co więcej, narysowali także wszystkie sceny!

Tenacious D w trasie

Podczas swojej krótkiej europejskiej trasy kapela zagra niestety tylko sześć koncertów. Polski na rozpisce koncertów nie uświadczymy. Plotki głoszą jednak, że Jack i Kyle w ramach swojej trasy mają jeszcze później wrócić na nasz kontynent, więc miejmy nadzieję, że w końcu doczekamy się pierwszej wizyty Tenacious D w Polsce! A poniżej znaleźć możecie  rozpiskę ogłoszonych niedawno koncertów:

4 czerwca – Kopenhaga, Dania

5 czerwca – Oslo, Norwegia

6 czerwca – Solvesborg, Szwecja

8 czerwca – Norymberga, Niemcy

9 czerwca – Nürburg, Niemcy

10 czerwca – Landgraaf, Holandia

Kim są Tenacious D?

Tenacious D to amerykański zespół rockowy założony przez aktorów Jacka Blacka oraz Kyle’a Gassa. Gatunek muzyczny w jakim grupa tworzy zazwyczaj określany jest jako comedy rock. Kapela łączy bowiem w swoich piosenkach rockowe brzmienia z humorystycznymi tekstami. Grupa ma na swoim koncie cztery studyjne albumy, a ich największym sukcesem jest płyta The Pick of Destiny, która jednocześnie była soundtrackiem do filmu o tym samym tytule.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here