System Of A Down w Polsce w 2020 roku!

System Of A Down w Polsce w 2020 roku! Zespół w ramach europejskiej trasy koncertowej odwiedzi nasz kraj 30 czerwca przyszłego roku i wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie!

Początki i zawieszenie kariery

System Of A Down (wcześniej funkcjonujący pod nazwą Soil) został założony w 1994 roku w Kalifornii przez muzyków pochodzenia ormiańskiego. W 2006 roku zespół zawiesił działalność na rzecz kariery solowej muzyków. Jednak już 4 lata później członkowie grupy wrócili do wspólnego grania.

Ukradnij ten album!

Debiut SOAD przypadł na rok 1998, kiedy to światło dzienne ujrzała płyta „System of a Down”. Później formacja wydała album Toxicity w 2001 roku. Co ciekawe, do sieci trafiło tzw. Toxicity II – utwory, które zespół odrzucił przy okazji rejestrowania poprzedniej płyty, a które zostały wykradzione. W odpowiedzi ukazał się krążek Steal This Album!, która zawierała skradzione kawałki, ale tym razem poprawione. W kolejnych latach grupa nagrała jeszcze Mezmerize (2005 rok) oraz Hypnotize (również 2005 rok).

System wykonuje szeroko pojętą muzykę rockową i metalową, w tym hard rock, nu metal, metal alternatywny. Jednak SOAD nie dba o to, w jaki sposób określa się ich twórczość i jaką łatkę chce im się przypisać. Muzycy podkreślają, że przywiązują ogromną wagę do muzyki i do tego, aby nagrywać coś, czego nikt jeszcze nie słyszał. Do największych hitów grupy należą Aerials, Chop Suey! czy Toxicity.

System Of A Down w Polsce

Ostatnim razem polscy fani mogli zobaczyć SOAD w czerwcu 2017 roku podczas koncertu… w krakowskiej Tauron Arenie. W 2020 roku historia zatoczy koło i 30 czerwca formacja również odwiedzi Arenę w Krakowie. Ich suportem będzie zespół O.R.k.

O.R.k. tworzą włoski producent, kompozytor muzyki filmowej, a także wokalista LEF (właściwie Lorenzo Esposito Fornasari), basista Coldwin Edwin, gitarzysta Carmelo Pipitone oraz perkusista  King Crimson. Ich muzyka to mariaż akustycznej psychodeliki z alternatywnym rockiem oraz elektroniką. Warto wspomnieć, że na najnowszej płycie zespołu – Ramagehead – wystąpił wokalista System of a Down, Serj Tankian. Wraz z LEFem) wykonał on kawałek Black Blooms.

Gdzie kupić bilety?

Bilety w cenie od 149 złotych można już kupić na stronie livenation.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here